• Odbierz prezent
Jak kursy walut reagują na święto w USA? Dolar, euro i polski złoty. Poranek na rynkach: 4 VII 2019

Rynki w czwartek weszły w konsolidacyjny tryb sprowokowany przez święto w USA. Na FX zmiany nie przekraczają 0,1 proc. Indeksy w Azji oscylują wokół poziomów odniesienia. Cena ropy cofa się po nocnych wzrostach.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Rynek walutowy odnotowują ograniczoną aktywność, gdyż inwestorzy chcą przeczekać święto w USA, jak również wstrzymują się z obraniem kierunku na wskazania z raportu NFP, który poznamy w piątek.
  • Kurs euro do dolara EUR/USD zatrzymał się przy 1,1280, kurs euro do jena USD/JPY – 107,80. Kurs euro do polskiego złotego EUR/PLN nie opuszcza okolic 4,24.

Poranek na rynkach: 4 VII 2019 - 1

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W Australii sprzedaż detaliczna wzrosła w maju o 0,1 proc. m/m po spadku o 0,1 proc. w kwietniu. Było to nieco mniej niż oczekiwane 0,2 proc., ale AUD/USD nie zareagował na odczyt i dryfuje przy 0,7030.
  • Na rynku akcji mamy sesję przeczekania pomimo wzrostowego zamknięcia na Wall Street wczoraj. Shanghai Composite traci 0,2 proc., a Nikkei225 rośnie o 0,3 proc.
  • Na rynku towarowym ropa WTI cofa się o 0,9 proc. (56,7 USD/b), prawdopodobnie pod presją realizacji zysków po wczorajszych zwyżkach. Złoto opada pod 1415 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk