• Odbierz prezent
Jak kupować i wydawać Bitcoiny

Bitcoin jest popularną formą pieniądza cyfrowego. Oznacza to, że Bitcoin nie jest czymś, co można trzymać w ręku lub w kieszeni. Co więcej, nie możesz wypłacić Bitcoinów w bankomacie lub lokalnym banku. To dlatego, że Bitcoin istnieje tylko w wirtualnej chmurze. I to skłania niektórych ludzi do zastanowienia się, jak użytkownicy kupują i wydają Bitcoin.

Kupowanie Bitcoinów

Ludzie kupują Bitcoiny od przyjaciół, którzy mają tokeny. Tak więc, jeśli twój przyjaciel ma Bitcoiny, może wysłać je do twojego portfela, a ty zapłacisz mu używając pieniędzy fiat. W tym przypadku, zgadzasz się na cenę za Bitcoiny. Każdy, kto ma cyfrowy portfel z Bitcoinami, może je sprzedać innemu użytkownikowi z portfela kryptowalutowego. Należy jednak zachować ostrożność przy zakupie Bitcoinów od innego użytkownika, aby upewnić się, że zakończyli oni transakcję po swojej stronie.

Inną metodą zakupu Bitcoinów jest giełda kryptowalut. Giełdy kryptowalut to platformy internetowe, które umożliwiają ludziom kupowanie Bitcoina za pomocą pieniędzy fiat z kont bankowych. Tak więc, rejestrujesz się na platformie takiej jak Bitcoin Storm Website, a następnie łączysz ją ze swoim kontem bankowym. Następnie wysyłasz pieniądze, które chcesz przeznaczyć na zakup Bitcoinów na swoje konto wymiany kryptowalut. Złóż zamówienie na Bitcoiny, a następnie zapłać pieniędzmi fiat. Potem, możesz wysłać Bitcoiny do swojego cyfrowego portfela. Być może, możesz odwiedzić profit-maximizer.app/pl aby uzyskać więcej szczegółów. 

Wydawanie Bitcoinów

Po zakupie Bitcoinów za pośrednictwem giełdy kryptowalutowej, przenieś je do swojego portfela cyfrowego, aby ułatwić transakcje. Portfel kryptowalutowy ma adres publiczny i prywatny. Są to długie ciągi składające się z losowych znaków alfanumerycznych.

Twój Bitcoin jest dostarczany z kluczem prywatnym, który zapobiega oszustwom przed kradzieżą tokenów, które inni użytkownicy wysyłają na adres Twojego cyfrowego portfela. Każdy portfel ma klucz prywatny dostępu do niego. W ten sposób klucz ten ogranicza dostęp do Bitcoinów wyłącznie dla ich właściciela, co oznacza, że nikt inny nie może wysyłać tokenów znajdujących się w Twoim portfelu. Dlatego właśnie Twój klucz prywatny powinien pozostać poufny przez cały czas.

Aby wysłać Bitcoiny do innego użytkownika, musi on podać adres publiczny swojego portfela cyfrowego lub kod QR, który trzeba zeskanować i potwierdzić transakcję.

Zarządzanie i przechowywanie Bitcoinów

Śledzenie wszystkich adresów i kluczy do Bitcoinów może być czasochłonne i kłopotliwe. Na szczęście, cyfrowe portfele robią to za użytkowników Bitcoin. Zasadniczo portfele Bitcoin są programami, które śledzą wszystkie adresy, aby użytkownicy nie musieli ich gdzieś wymieniać dla łatwiejszego użytkowania.

Korzystanie z portfela kryptowalutowego sprawia, że zarządzanie bitcoinami jest łatwiejsze, ponieważ cała sieć Bitcoinów wie, kiedy użytkownik wysyła tokeny do kogoś innego. A to ułatwia śledzenie wartości Bitcoin. Sieć Bitcoin musi zgodzić się, że twój cyfrowy portfel ma niewydane Bitcoiny, aby sieć go zaakceptowała. I to jest to, co daje Bitcoinowi swoją wartość.

Technologia Blockchain zapewnia publiczną księgę, która rejestruje szczegóły wszystkich transakcji Bitcoin. I każdy użytkownik Bitcoinów może uzyskać dostęp do tego zapisu. Co więcej, księga ta jest niezmienna i współdzielona. Oznacza to, że żaden pojedynczy użytkownik nie może sfałszować informacji w niej zawartych lub manipulować księgą publiczną.

Dzisiaj ludzie używają Bitcoinów, aby płacić za usługi, produkty, a nawet handlować tą wirtualną walutą dla zysku. A liczba użytkowników Bitcoinów rośnie globalnie. Tak więc znalezienie handlowca, który akceptuje tę elektroniczną walutę, staje się relatywnie coraz łatwiejsze.

 

Przemyślenia końcowe

Wiele giełd kryptowalutowych umożliwia użytkownikom zakup ułamka Bitcoina lub tokenów za pomocą pieniędzy fiat. Po zakupie Bitcoinów za pośrednictwem giełdy kryptowalut, możesz wysłać je do swojego portfela cyfrowego, skąd możesz je wydać lub wysłać do innego użytkownika. Użytkownicy Bitcoinów powinni wiedzieć, jak działają ich cyfrowe portfele, aby zapewnić bezpieczeństwo ich tokenom.

 

 


Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk