• Odbierz prezent
Jak inwestować w polskie spółki? Analiza techniczna polskiej giełdy
fot. freepik.com

Nigdy wcześniej warszawska giełda nie notowała takich obrotów, jak od wybuchu pandemii. Skąd wzrost zainteresowania? Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie to symbol przejścia Polski od gospodarki centralnie planowanej do gospodarki opartej o własność prywatną. Historia Warszawskiego Indeksu Giełdowego to pasmo zarówno sukcesów, jak i porażek. Wciąż krótki staż polskiego rynku kapitałowego oraz słaba edukacja ekonomiczna sprawiają jednak, że znaczna część społeczeństwa podchodzi do inwestowania z dużym sceptycyzmem. W 2020 roku biura maklerskie odnotowały jednak znaczący wzrost zainteresowania ze strony inwestorów detalicznych.

Tak zwana pandemiczna hossa przyczyniła się do znaczącego wzrostu udziału inwestorów detalicznych w transakcjach giełdowych, a wielu z nich odnotowało ponadprzeciętny sukces. Średnio inwestor giełdowy zarobił w 2020r. 70 tys. złotych, wobec 29 tys. złotych w roku poprzednim.

Pobierz raport

Tani pieniądz płynący szerokim strumieniem do gospodarki wywindował notowania Warszawskiego Indeksu Giełdowego na historyczne maksima. Guru inwestycyjny i jedna z najzamożniejszych osób na świecie Warren Buffet zwykł jednak mawiać: „dopiero podczas odpływu okazuje się kto pływał nago”. Wprawdzie wariant „delta” koronawirusa i obawy o dynamikę ożywienia gospodarczego odsuwają nieco temat zaostrzania polityki pieniężnej, niemniej czas ten z pewnością nadejdzie. Bez dodatkowego wsparcia inwestorzy będą musieli poświęcić więcej czasu na analizę potencjalnych okazji inwestycyjnych tak, aby spróbować zbliżyć się do rekordowych wyników z ubiegłego roku.

Z uwagi na ograniczoną dostępność do materiałów analitycznych inwestorzy indywidualni muszą poświęcić więcej czasu w trakcie procesu decyzyjnego przed ostatecznym dokonaniem zakupu. Aby zwiększyć ich szanse analitycy DM TMS Brokers przygotowali raport, w którym pochylają się nad kilkunastoma spółkami z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W opracowaniu uwzględniono zarówno czynniki fundamentalne jak i techniczne, których połączenie sprawia, że wybrane walory są warte obserwacji. W dostępnym za darmo raporcie analitycy TMS wydzielili trzy sektory, do których trafiły najbardziej perspektywiczne spółki.

Ściągnij raport

Jak inwestować w polskie spółki? Analiza techniczna polskiej giełdy  - 1

Analiza TMS przedstawia również sytuację w spółkach, które mogą stanowić zabezpieczenie portfela inwestycyjnego na wypadek kolejnej, dużej, fali zachorowań na COVID19. Pod lupę pracowników zespołu analitycznego trafiły walory nazywane liderami tzw. covidowej hossy, w tym Mercator Medical. W sumie w raporcie można znaleźć analizę 11 spółek, które mają szansę zachować się lepiej od benchmarku.


TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk