• Odbierz prezent
Jak i dlaczego inwestować w Gaming? Pobierz darmowy przewodnik!

Pierwsze gry wideo, takie jak klasyczny Computer Space czy Pong, powstały w latach 1971-72, czyli niemal pół wieku temu. W tamtych czasach budżet produkcji był niewiarygodnie niski, a nad grą pracowała często tylko jedna osoba, która odpowiadała za wszystko: od pomysłu, przez opracowanie graficzne, po samo programowanie i finalną wizje produkcji.

Mimo to, już wtedy

gry wideo okazały się hitem, a wraz z rozwojem technologii i dostępności sprzętu do grania (komputery, konsole, smartfony czy tablety) szaleństwo grania w gry stopniowo opanowało cały świat.

Jak inwestować w Gaming? - 1

Pobierz darmowy przewodnik po branży gier, a w nim:

  • Powody, dla których warto przyjrzeć się bliżej branży gier komputerowych
  • Liczby, stojące za tą branżą
  • Sposoby inwestowania w branżę gamingową
  • Jak wykonać pierwszą transakcję na platformie xStation

POBIERZ BEZPŁATNY PRZEWODNIK

Współcześnie w produkcje topowych tytułów

potrafią być zaangażowane tysiące osób, a same gry stały się częścią popkultury w tak dużym stopniu, że na ich podstawie pisane są książki i kręcone są wysokobudżetowe produkcje filmowe (Warcraft, Assassins Creed). Co więcej, w trakcie ewolucji branży wyodrębnił się nowy gatunek gier polegający na rywalizacji online pomiędzy graczami. To dzięki popularności takich tytułów jak Starcraft, Counter Strike czy League of Legends, wytworzył się esport (electronic sports) - forma współzawodnictwa, której transmisje potrafią zgromadzić przed monitorami wielomilionową publikę, a pule turniejowych nagród potrafią nierzadko sięgać milionów dolarów.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty

środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.

79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu

kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na

wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk