• Odbierz prezent
Jak interpretować wykresy? 7 narzędzi analizy technicznej

Analiza techniczna nie jest receptą na sukces w tradingu. Nie istnieje bowiem narzędzie, które zagwarantuje nam nieomylność na rynku finansowym. Są za to techniki, które zwiększają efektywność. Łączmy je ze sobą i zyskujmy większe prawdopodobieństwo trafnych decyzji inwestycyjnych. Zarządzajmy ryzykiem i kontrolujmy emocje, a na koniec zaakceptujmy to, że stratne pozycje to norma w tradingu.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Od wielu lat inwestorzy oraz analitycy próbują przypisać zjawiskom rynkowym mierzalne cechy. Cel jest jeden - wykluczyć przypadkowość i usystematyzować proces podejmowania decyzji, tak by był on jak najbardziej pewny i konkretny.

 

 ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR!

 

Obecne inwestowanie na rynkach finansowych opiera się na podejmowaniu decyzji w oparciu o kilka metod. Do głównych, a przynajmniej do tych, cieszących się największą popularnością, bez wątpienia należy analiza techniczna oraz fundamentalna. Jak wiadomo, teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. Tłumaczy to m.in. kolejna teoria - teoria finansów behawioralnych, która mówi, że inwestowanie nierozerwalnie łączy się z emocjami, bo w dużym stopniu wpływają one na decyzje uczestników rynku.

Praktyczna wiedza

Sama analiza techniczna przez jednych traktowana jest jako nauka, przez innych jako sztuka. Spotkać można również opinie, że nie zawiera ona w sobie żadnej wartości prognostycznej. Mimo to AT utrzymuje się w czołówce metod analitycznych. Jest wykorzystywana zarówno na rynku kasowym, jak i terminowym. Można ją stosować wszędzie tam, gdzie istnieje wystarczająca płynność.

Analiz techniczna - mówiąc w skrócie - to metoda, która pomaga nam przewidzieć przyszłe kształtowanie się notowań instrumentów finansowych. Pomaga określić wielkość prawdopodobieństwa kontynuacji danej tendencji wzrostowej lub spadkowej. Nie oznacza to jednak, że ta metoda analityczna jest nieomylna. Należy również pamiętać, że AT to jedynie element budujący nasz sukces w tradingu.

Skuteczny trading

Powodzenie w inwestowaniu opiera się równie mocno na umiejętności zarządzania ryzykiem, kapitałem, jak i własnymi emocjami. Musimy zatem pracować nad każdym z tych obszarów, aby wypadkowa tych działań była pozytywna.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, którzy chcą zapoznać się z praktycznymi wskazówkami zamiast czytać opasłe księgi, TMS Brokers przygotował specjalny webinar. W jego trakcie ekspert i praktyk rynku OTC Łukasz Zembik pokaże, jakich sprawdzonych metod warto używać w gąszczu narzędzi analizy technicznej.

Coś dla siebie znajdą inwestorzy krótkoterminowi, preferujący styl day trading, jak również i ci, którzy wolą średni i długi horyzont inwestycyjny. Wiedza, oparta o liczne przykłady i analizy rynku „live”, podana w prosty sposób, pomoże uczestnikom szybko ją wdrożyć. „7 narzędzi analizy technicznej” to zawarte w pigułce metody analityczne eksperta z TMS Brokers pokazane w przystępny sposób. Zapraszamy.


TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk