• Odbierz prezent
Jak biura maklerskie robią nas w konia? Czy kurs EUR/USD tworzy bardzo niebezpieczną formację?

Na te pytania oraz wiele innych kluczowych kwestii rynkowych, odpowiadałem wczoraj o 20:00, podczas drugiego webinaru szkoleniowy pod patronatem brokera TICKMILL. Dogłębnie została omówiona formacja podwójnego dna i podwójnego szczytu. Przedstawiłem również pułapki psychologiczne, w które możemy wpaść poszerzając swoją wiedzę na temat analizy technicznej. Wydarzenie jest cykliczne, dlatego już za tydzień przeanalizujemy zagadnienia dotyczące flagi. Uspokajam również wszystkich, którzy przegapili nasze spotkanie. Zostało ono nagrane i jest dostępne do obejrzenia.

Nowy projekt FXMAG i TICKMILL

Co tydzień, we wtorek o godzinie 20:00, odbywać się będzie wirtualne spotkanie, podczas którego odkrywamy tajniki analizy technicznej. Wyszukujemy ciekawych sytuacji z przeszłości, by na ich bazie wyciągnąć wnioski, jak skutecznie poruszać się po rynku. Wczoraj na tapecie znalazła się formacja podwójnego dna i podwójnego szczytu. Szczegółowo została opisana wiedza książkowa, a także praktyczne triki, jak można bardziej korzystnie zająć pozycję, aby zmniejszyć ryzyko i jednocześnie zwiększyć potencjalny zysk.

W drugiej części webinaru przeglądamy rynek, by przygotować się do nadchodzących okazji, a także przestrzec przed ewentualnymi zagrożeniami inwestycyjnymi.

 USDPLN Tickmill

Wykres pary walutowej USD/PLN (dziwne zachowanie kursu podczas wzrostów indeksów akcji)

Czego można było się dowiedzieć na ostatnim spotkaniu?

Przedstawiłem formację podwójnego dna i podwójnego szczytu zarówno od strony teoretycznej, jak i praktyczniej. Przedstawiłem mnóstw przykładów rozegrania tych formacji z przeszłości. Pokazałem czego nas uczą biura maklerskie, aby pod przykrywką materiałów edukacyjnych, w rzeczywistości wpuścić nas w maliny. Przedstawiłem konkretne miejsca wejścia i wyjścia z pozycji wg. mojej strategii. Po wczorajszej lekcji każdy potrafi ją odwzorować jak maszyna, bez zbędnych emocji, które na rynku potrafią wykończyć nawet bardzo dobrych traderów.

Po przygotowaniu warsztatu, przejrzeliśmy rynek wyszukując interesujących struktur na wykresach. Przyjrzeliśmy się sytuacji na S&P500, NASDAQ, DAX, NIKKEI, złocie, srebrze, ropie naftowej, EUR/USD, NZD/USD, GBP/USD, USD/PLN, EUR/PLN, USD/CAD.

Czy można jeszcze obejrzeć nagranie?

Podczas wczorajszego webinaru, pokazałem jak można rozegrać formację podwójnego dna oraz podwójnego szczytu, tak aby znacznie zwiększyć stosunek potencjalnego zysku do straty, co w długiej perspektywie sprawi, iż możemy cały swój trading oprzeć wyłącznie na korzystaniu z tej jednej formacji.

Dostęp do nagrania jest bezpłatny dla wszystkich prenumeratorów kwartalnika Inwestor, a także dostępny osobno w sklepie FXMAG.

Korzystając z kodu rabatowego BESSA naliczana jest zniżka w wysokości 20%.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek 23 czerwca 2020 roku o godzinie 20:00. Zapisać można się tutaj.

Na stronie rejestracyjnej jest również filmik przedstawiający formację flagi. Warto go obejrzeć, aby posiadać podstawową wiedzę, dzięki czemu omawiane na webinarze sytuacje rynkowe będą bardziej zrozumiałe.


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk