• Odbierz prezent
Jak bitomaty bez prowizji wykorzystuje się kreatywnie do zabezpieczenia przed inflacją
fot. materiał partnera

W skrócie: Jak bezprowizyjne bitomaty używane są do ochrony przed inflacją?

Bitomaty, czyli automaty do wymiany walut cyfrowych, pozwalają użytkownikom na bezpośrednie i łatwe kupowanie i sprzedawanie kryptowalut, takich jak Bitcoin. Czasem odbywa się to bez prowizji (o czym w dalszej części artykułu). Kryptowaluty wymieniane w kryptomatach są zdecentralizowane, a więc nie są kontrolowane przez jednostki rządowe czy banki centralne, co oznacza, że ich wartość nie jest bezpośrednio związana z wartością walut tradycyjnych i nie jest podatna na inflację. Oczywiście, zarówno kryptowaluty i waluty należą do tego samego systemu naczyń połączonych - po prostu nie linearnie.

W przypadku inflacji, wartość tradycyjnej waluty spada w stosunku do innych walut i do innych aktywów, takich jak złoto czy nieruchomości. Jednak, ponieważ Bitcoin i inne kryptowaluty nie są bezpośrednio powiązane z tradycyjną walutą, ich wartość może pozostać stabilna w czasie inflacji, lub jej wartość może nawet zacząć zmieniać się w odwrotnym kierunku, niż spadająca wartość waluty fiduciarnej. Dzieje się tak, ponieważ inflacja może napędzać chęć zakupu kryptowalut i powszechne poczucie, że mogą one uchronić przed inflacją.

Dlatego, używając bitomatów, użytkownicy mogą chronić swoje oszczędności przed inflacją, przechowując je w formie kryptowalut. Oczywiście, wartość kryptowalut może wzrastać lub spadać w krótkim okresie czasu, ale jednak jest ona mniej podatna na inflację niż tradycyjne waluty.

Podsumowując, bitomaty pozwalają na łatwe i bezpośrednie przechowywanie oszczędności w postaci kryptowalut, co może chronić je przed inflacją.


Wstęp - bitomaty a inflacja

W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy inflacja mocno dała nam się we znaki. Jednym z pierwszych ciosów dla gospodarki był wielomiesięczny lockdown, po którym ciężko powrócić do względnej równowagi. Nie bez znaczenia jest też tocząca się za wschodnią granicą wojna. Wszystko to rzutuje na standard życia. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć się finansowo w epicentrum szalejącej inflacji, korzystając kreatywnie z bitomatów.

 

Czym jest inflacja i jak wpływa na standard życia?

Mówiąc w skrócie – inflacja to wzrost przeciętnego poziomu cen towarów i usług konsumpcyjnych w gospodarce. Jeśli jednocześnie nie zostaje podniesiona płaca nominalna, to inflacja staje się poważnym problemem dla przeciętnych obywateli. 

Gospodarstwa domowe wydają znacznie więcej – chociażby na produkty żywnościowe, niezbędne do życia. Oszczędności maleją i społeczeństwo ubożeje w zastraszającym tempie.  

 

Czy inflacja może być korzystna dla gospodarki?

Specjaliści wskazują na fakt, że ze zjawiska niewielkiej inflacji płyną korzyści – taka inflacja stymuluje gospodarkę. Problem pojawia się jednak, gdy inflacja jest zbyt duża i utrzymuje się na wysokim poziomie długi czas. Następuje wówczas znaczące zmniejszenie siły nabywczej waluty. Odbija się to na całej gospodarce.

 

Jak uchronić się przed inflacją?

Świetnym rozwiązaniem są cyfrowe aktywa, które okazały się odporne na tego typu zawirowania. Coraz więcej osób decyduję się chronić swoje oszczędności inwestując w kryptowaluty. Jednak, jak się okazuje, przeciętny inwestor korzystający z bitomatów czy giełd. nie decyduje się na pochopne i ryzykowne kroki. Większość inwestorów nie wpłaca wszystkich swoich oszczędności przez giełdę lub bitomat. Zazwyczaj, doświadczeni inwestorzy umieszczają ułamek swoich oszczędności w Bitcoin za pomocą bitomatu podczas różnych promocyjnych prowizji oferujących korzystniejszy kurs niż giełdy. Niewielki procent oszczędności inwestują np. też w złoto lub inne źródła.

 

Bitomat, czyli bankomat do kryptowalut

Po upadku giełdy FTX i wynikającego z tego faktu utraty zaufania do giełd w ogóle, bitomaty przeżywają swoisty renesans. Wielu inwestorów uświadomiło sobie, że istnieją operatorzy, którzy wbrew stereotypom, ustawiają bardzo niskie prowizje na zakup lub sprzedaż na gotówkę. Przykładem w Polsce jest operator Shitcoins.club z prawie 200 urządzeń. Można je zobaczyć na stronie operatora Bitomaty w zakładce Lokalizacje.

Bankomaty kryptowalut to narzędzia, służące do wymiany walut fiducjarnych na kryptowaluty i odwrotnie. Urządzenie przypomina tradycyjny bankomat, natomiast transakcje odbywają się przy udziale portfeli kryptowalutowych, z pominięciem systemu bankowego.

Mówiąc pokrótce – dzięki bitomatom możesz nabyć bitcoiny oraz inne kryptowaluty lub wymienić je na złotówki czy inną walutę. Na świecie jest ich Takie bitomaty znajdują się również w Polsce – na przykład Bitomat Wrocław.

 

FXMAG kryptowaluty jak bitomaty bez prowizji wykorzystuje się kreatywnie do zabezpieczenia przed inflacją bitcoin, bitomat, prowizje od wypłat, wypłata bitcoina, wypłaty kryptowaluty,kryptowaluty 1

 

Jaka jest prowizja w bitomacie?

Wiele doświadczonych inwestorów decyduje się inwestować w kryptowaluty podczas różnych promocji. Dzięki temu możemy zainwestować w krypto nie przepłacając. Bitomaty Shitcoins.club regularnie obniżają prowizje do 0% - 2% względem giełd. Standardowa prowizja na świecie, według badań przeprowadzonych dla Coinatmradar, wynosi od 8% do 15%.

 

Bitomaty oferują anonimowe transakcje

Bitomaty słynną z intuicyjnego i przejrzystego działania. Transakcji kryptowalutowej dokonujesz na miejscu i jest ona przetwarzana niezwłocznie. Nie musisz podawać numeru telefonu czy też rejestrować konta. Co więcej – transakcje są anonimowe (do 1000 EUR dla pojedynczej transakcji lub 15000 EUR dla wielu powiązanych).

 

FXMAG kryptowaluty jak bitomaty bez prowizji wykorzystuje się kreatywnie do zabezpieczenia przed inflacją bitcoin, bitomat, prowizje od wypłat, wypłata bitcoina, wypłaty kryptowaluty,kryptowaluty 2

 

Jak działa bitomat Bitcoin ATM?

Jeśli zamierzasz po raz pierwszy skorzystać z urządzenia – możesz zapoznać się z poradnikami, które wyjaśniają zasadę działania bankomatów. Znajdziesz je na YouTube i na stronie Shitcoins.club.

Zakup kryptowalut przebiega w następujący sposób:

 • Wkładasz gotówkę do bitomatu

 • Skanujesz kod QR lub podajesz adres portfela, na który ma być przelana kryptowaluta

 • Wybierasz fee transakcji i potwierdzasz transakcję

 • Transakcja zostaje zatwierdzona

 • Kryptowaluta trafia do twojego portfela

W przypadku sprzedaży kryptowalut bankomat bitcoin działa w następujący sposób:

 • Sprzedajesz kryptowalutę na stronie operatora

 • Drukujesz wygenerowany kod

 • Idziesz do bitomatu, gdzie skanujesz kod w urządzeniu

 • Czekasz na potwierdzenie transakcji w bloku

 • Po potwierdzeniu transakcji, następuje wypłata gotówki

Tak naprawdę, nie potrzeba żadnej zaawansowanej wiedzy i umiejętności, aby dokonywać transakcji. Pamiętaj, że każdy bankomat wyposażony jest w ekran, na którym wyświetlają się klarowne instrukcje. Cały proces jest prosty oraz intuicyjny.

 

FXMAG kryptowaluty jak bitomaty bez prowizji wykorzystuje się kreatywnie do zabezpieczenia przed inflacją bitcoin, bitomat, prowizje od wypłat, wypłata bitcoina, wypłaty kryptowaluty,kryptowaluty 3

 

Oczywiście przed dokonaniem transakcji należy zapoznać się z zasadami, związanymi z obrotem szeroko pojętymi kryptowalutami. Warto także przeanalizować historię wahań kursów kryptowalut. Najważniejsze jest to, aby transakcje były dokonywane z pełną świadomością i korzyścią dla użytkowników bitomatów. 

Gdzie znajdziemy bitomaty Polsce?

Bankomaty kryptowalut są dostępne w każdym mieście w Polsce. W takich lokalizacjach jak Kraków, Łódź, Poznań czy Gdańsk bez problemu znajdziemy kilka lokali, w których można dokonać transakcji krypto. Postanowiliśmy zebrać kilka popularnych lokalizacji z bitomatami. Oto one:

 1. Bitomat Kraków na ulicy Długiej 47 
 2. Bitomat w Krakowie na ulicy Grzegórzeckiej 7
 3. Bitomat w Krakowie na al. Pokoju 67, 31-580 Kraków
 4. Bitomat w Poznaniu na ulicy Matyi 2 w centrum handlowym Avenida
 5. Bitomat Wrocław pod adresem Aleja Bielany, Czekoladowa 7-9, 55-040 Bielany Wrocławskie
 6. Bitomat Poznań na ulicy 28 Czerwca 1956 r. 317
 7. Bitomat Gdańsk na Al. Grunwaldzkiej 82 w centrum handlowym Manhattan
 8. Bitomat Łódź na ulicy Brzezińska 27/29/M1, 92-103 Łódź w galerii handlowej M1
 9. Bitomat w Łodzi na ulicy Piłsudskiego 15/23 w centrum handlowym Galeria Łódzka
 10. Przynajmniej 8 bankomatów kryptowalut w stolicy dostępnych na stronie: Bitomat

 

 

Dlaczego bitomaty pomagają zabezpieczyć oszczędności w czasie inflacji?

Ze względu na to, że instytucje scentralizowane nie mają większego wpływu na łańcuchy bloków kryptograficznych – kryptowaluty pozostają odporne na zawirowania w gospodarce, w tym również inflację. Sytuacja gospodarcza w kraju i na świecie jak na razie nie odbiła się na kondycji aktywów cyfrowych. Tego rodzaju waluty są zdecentralizowane; nie podlegają żadnym zewnętrznym wpływom (wspomnianym rządom, światowym instytucjom czy przedsiębiorcom).

Można zatem stwierdzić, że inwestowanie w kryptowaluty to skuteczny sposób na zabezpieczenie swoich oszczędności. Tym bardziej że w każdej chwili możesz sprzedać kryptowaluty i otrzymać gotówkę z bitomatu. 

 

 

Inwestycja w kryptowaluty, a ryzyko. 

Inwestycja w kryptowaluty w bitomatach może skutkować ciekawymi rezultatami. Wszystko zależy od tego czy inwestorzy czują się pewnie podejmując ryzyko. Trzeba mieć to na uwadze, że inwestycja w krypto nie zawsze jest znakomicie opłacalna. Jednakże umożliwia przechowanie dotychczas zgromadzonego majątku w aktywach odpornych na inflację.

Jest to niewątpliwym plusem, ponieważ daje poczucie bezpieczeństwa oraz dużą niezależność od tradycyjnych sposobów na przechowywanie oszczędności tzn. przechowywanie w instytucjach bankowych. Jak się okazuje, to właśnie ta niezależność od scentralizowanych systemów finansowych stanowi jeden z najczęściej wymienianych motywów, którzy decydują się właśnie w ten sposób przechowywać swoje środki. Kolejnym ważnym aspektem jest to, że kryptowaluty jako klasa aktywów nie posiadają jeszcze rozbudowanej historii handlowej w czasach kryzysu gospodarczego. Co oznacza, że inwestorzy stają się spekulantami. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie bankomatów kryptowalut w Polsce do zainwestowania części swoich środków w kryptowaluty, a pozostałą w np. złoto, nieruchomości.

 

 

Inne korzyści płynące z używania bitomatów

Korzyści płynące z używania bitomatów Oprócz ochrony przed inflacją, korzystanie z bitomatów ma również wiele innych korzyści. Szybkość i wygoda transakcji jest jednym z głównych atutów, a także brak potrzeby posiadania konta bankowego czy weryfikacji tożsamości. Bitomaty oferują również anonimowość, co jest ważne dla wielu użytkowników. W świecie gdzie nasze dane są kupowane i sprzedawane przez koporacje jak każdy inny produkt, jest to rozwiązanie dość atrakcyjne. Oczywiście - w granicach prawa - do 1000 lub 15000 EUR. 


Artykuły sponsorowane

Artykuły/publikacje sponsorowane  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk