• Sklep
  • Odbierz prezent
opcje binarne
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego ISA zakazuje regulowanym podmiotom oferowania opcji binarnych

Izraelska instytucja nadzorująca rynek finansowy - ISA (Israeli Securities Authority) w ubiegłym roku sygnalizowała ograniczyć dostęp izraelskich inwestorów do rynku opcji binarnych. Dziś ISA ogłosiła, że podmioty przez nią licencjonowane muszą wycofać się z oferowania usług w ramach rynku opcji binarnych - informuje serwis FinanceMagnates.

 

W ubiegłym roku ISA poinformowała, że zamierza ograniczyć dostęp do opcji binarnych. Instrument ten miał być dostępny wyłącznie dla zaawansowanych inwestorów. Jak się okazało izraelska komisja nadzoru poszła o krok dalej. W oficjalnym komunikacie ISA poinformowała, że handel opcjami binarnymi nie będzie już zatwierdzany przez komisję nadzoru i wszystkie podmioty, które posiadają lub chcą posiadać licencję ISA muszą zrezygnować ze świadczenia usług w ramach tego rynku i poinformować o tym komisję w ciągu 30 dni, w przeciwnym razie licencja na prowadzenie działalności w Izraelu zostanie wycofana. Jedynymi usługami jakie w tym czasie mogą być wykonywane w ramach rynku opcji binarnych są: wypłaty z depozytów, zamykanie kont i zamykanie pozycji.

 

ISA swoją decyzję argumentuje złożonością instrumentu jakim są opcje binarne, trudności w wycenie instrumentu jak również brak wielostronnego rynku (przeciwną stroną transakcji zawsze jest broker), co uniemożliwia kształtowanie się cen rynkowych.

 

Źródło informacji: FinanceMagnates


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk