• Odbierz prezent
Izba Gmin opóźnia Brexit. Kurs funta GBP/PLN spada na rynku forex

Izba Gmin zobowiązała formalnie premier Theresę May do przedłużenia terminu opuszczenia wspólnoty. Dane z USA spowodowały spadki na dolarze. Osiem wzrostowych sesji z rzędu na amerykańskim parkiecie.

Brexit opóźniony

Przez Izbę Gmin przeszła ustawa zmuszająca premier Theresę May do przedłużenia terminu opuszczenia UE. Jeżeli do tego nie dojdzie 12 kwietnia Wielka Brytania opuści wspólnotę bez negocjacji. Warto zwrócić uwagę, że Pani premier również nie jest zainteresowana tym rozwiązaniem i już wcześniej prosiła o czas do 30 czerwca. Inwestorzy patrzą coraz bardziej podejrzliwie na sytuację na wyspach. Po początkowym entuzjazmie wynikającym z opóźnienia Brexitu pojawiają się wątpliwości. Kraj z tak dużą niepewnością co do dalszych losów wcale nie jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania. Pokazują to notowania funta, który powoli słabnie.

Dane z USA bez większych niespodzianek

Wczorajsze dane w sprawie zamówień na dobra okazały się niemal zgodne z oczekiwaniami. Niemal, gdyż zamówienia w przemyśle było o 0,1% słabsze od oczekiwań. Dane te pokryły się z kolejną wzrostową sesją na amerykańskim parkiecie. Pomimo tego inwestorzy nie patrzyli zbyt przyjaźnie na dolara. W rezultacie amerykańska waluta traciła wczoraj na wartości względem euro. Jak to często bywa w takich sytuacjach traciła również względem złotego. Wczorajszy dzień to spadek z okolic 3,82 zł na 3,80 zł.

Niewiele brakuje do maksimów na giełdzie

Po tym jak w październiku zeszłego roku indeks S&P rozpoczął gwałtowne spadki wielu analityków prognozowało, że nie podniesie się szybko do poprzednich poziomów. Część z nich przepowiadała wręcz kolejny kryzys. Jak pokazuje czas prognozy te były błędne. Znajdujemy się już dzisiaj zaledwie 35 punktów od poprzednich maksimów. Wczoraj miała miejsce 8 z rzędu wzrostowa sesja. Co ciekawe wzrosty te wcale nie pomagają dolarowi.

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych brak ważnych danych.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Internetowykantor.pl

Pierwszy kantor internetowy w Polsce. Oferuje szybką, tanią i bezpieczną wymianę walut. Obecnie ponad 300 tys. klientów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk