• Odbierz prezent
IRS przejął 1,2 mld USD w kryptowalutach w 2021 roku

IRS w 2021 roku skonfiskował już kryptowaluty o wartości 1,2 miliarda dolarów, które zostały wykorzystane do nielegalnych celów. To prawie dziesięć razy więcej niż w zeszłym roku.

Według raportu CNBC, United States Internal Revenue Service (IRS) skonfiskował w tym roku podatkowym kryptowaluty o wartości ponad 1,2 miliarda dolarów. Jarod Koopman, dyrektor jednostki ds. cyberprzestępczości IRS, wypowiedział się dla outletu, mówiąc, że wzrosła ona z 137 milionów dolarów w 2020 roku – prawie 10-krotny wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

W roku fiskalnym 2019 mieliśmy około 700 000 dolarów konfiskaty kryptowalut. W 2020 roku wzrosła ona do 137 milionów dolarów. I jak na razie w 2021 roku jesteśmy na poziomie 1,2 miliarda dolarów.

Rząd Stanów Zjednoczonych sprzedawał skonfiskowaną kryptowalutę w przeszłości, przede wszystkim z czasów, gdy doprowadził do upadku dark webowego rynku Silk Road. Te kryptowaluty są sprzedawane na aukcjach, które często obejmują inne rodzaje aktywów, takich jak drogie samochody i łodzie.

IRS jest jedną z wielu agencji, które kierują wiele zasobów w stronę kryptowalut. W przeszłości współpracował z firmami, aby wzmocnić swój nadzór nad rynkiem kryptowalut, zapewniając Chainalysis grant w wysokości 625 000 USD, aby złamać chroniące prywatność transakcje Monero. Agencja poprosiła również o budżet w wysokości 32 milionów dolarów, aby pomóc w radzeniu sobie z rynkiem kryptowalut.

Cyberprzestępstwa stały się gorącym tematem w szerszym świecie i przestrzeni kryptowalutowej, ponieważ władze próbują ograniczyć wykorzystanie kryptowalut do nielegalnych działań. Atak na infrastrukturę Colonial Pipeline był zdecydowanie najgłośniejszym z tych incydentów w tym roku i pobudził wysiłki wielu organizacji w celu rozwiązania problemu.

Stany Zjednoczone zwiększają kontrolę nad rynkami kryptowalutowymi

Władze są obecnie w trakcie zastanawiania się, w jaki sposób nałożyć praktyczne regulacje. Rynek kryptowalut, ze względu na swoją zdecentralizowaną naturę, może być trudny do uregulowania. Ale różne agencje rządowe zmierzają w kierunku skutecznych środków.

IRS sprecyzował pytanie związane z kryptowalutami w swoim formularzu zeznań podatkowych 1040, dając podatnikom pewną ulgę. Wiele firm w przestrzeni blockchain również projektuje i rozwija narzędzia do raportowania podatkowego, aby ułatwić to zadanie inwestorom detalicznym.

Nowy projekt ustawy infrastrukturalnej ma również zrekompensować część tych kosztów dzięki egzekwowaniu opodatkowania kryptowalut. Projekt ustawy został skrytykowany za jego brzmienie przez senatora Pata Toomeya, który obiecał zaproponować poprawioną wersję w późniejszym terminie. Te znaki wskazują na nieuniknione ramy regulacyjne rządu USA, które będą obejmować konkretne wytyczne dotyczące opodatkowania.

BeInCrypto Polska - IRS przejął 1,2 mld USD w kryptowalutach w 2021 roku


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk