• Odbierz prezent
easyMarkets
Z artykułu dowiesz się:

- Co Iran sądzi o spotkaniu w Doha
- Jakie działania planuje to państwo w zakresie swojej produkcji ropy

Minister do spraw ropy Iranu powiedział, że ubiegło tygodniowe spotkanie w Doha w sprawie zamrożenia produkcji ropy naftowej, pomimo dotkliwej porażki stanowi pozytywny krok dla producentów ropy i w przyszłości Iran planuje poprzeć plan stabilizacji rynku.

 

"Spotkanie w Doha nie było owocne, ale uważamy je jako pozytywny krok, ponieważ rozpoczęły się poważne negocjacje pomiędzy krajami OPEC oraz państwami spoza kartelu. Pokazało ono, że coś należy zrobić, aby zmienić tę sytuację" - powiedział Bijan Namdar Zanganeh dla agencji prasowej ministerstwa naftowego, SHANA.

 

Zanganeh, który spotykał się ostatnio z ministrem do spraw energii Republiki Południowej Afryki w Teheranie, dodał, że produkcja ropy naftowej w Iranie wzrosła o 1 milion baryłek dziennie, od czasu zniesienia międzynarodowych sankcji na ten kraj, w styczniu tego roku. Powiedział także, że Iran nadal będzie zwiększał produkcję ropy, dopóki nie odzyska utraconej części rynku tego surowca.

 

Źródło: Reuters


easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk