• Odbierz prezent
IPO Kool2Play - co warto wiedzieć o debiucie kolejnej spółki gamingowej?

Niemal wszystkie ostatnie debiuty na warszawskiej giełdzie należały do spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją gier. Bez wątpienia gaming cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów - tegoroczne IPO SimFabric i Games Operators okazały się ogromnym sukcesem i świetną okazją, zaś podczas zapisów na akcje Gaming Factory na rynku pierwotnym liczba chętnych była tak duża, że redukcja przydziału dla pojedynczego inwestora wyniosła niemal 90%! Już niedługo na małym parkiecie zadebiutuje kolejna spółka gamingowa - Kool2Play. Na jej akcje w ramach pierwszej oferty publicznej można zapisać się jeszcze do piątku. Co warto wiedzieć o spółce przed ewentualną decyzją o wzięciu udziału w jej giełdowym debiucie? Czy warto się nią zainteresować?

 

Kool2Play, czyli fajne do grania

Historia warszawskiej spółki sięga 2013 r. Kool2Play początkowo skupiało się na produkcji autorskich, niskobudżetowych gier moblinych na systemy Android i iOS, dystrybuowanych w formule free-to-play (dochody z mikropłatności i reklam). W 2018 r. spółka zmieniła model biznesowy i rozpoczęła produkcję autorskich gier premium na komputery PC i konsole. Flagową grą Kool2Play, znajdującą się w najbardziej zaawansowanym stadium rozwoju jest Uragun, prace nad którą trwają od końca 2018 r. Jest to symulator robota z rozgrywką w modelu „top down shooter”, w której gracz walczy z innymi robotami na terenie największych metropolii. Premiera gry na Steam w wersji wczesnego dostępu planowana jest koniec tego roku, już po debiucie spółki na NewConnect, zaś ostateczna wersja ma pojawić się w I kwartale 2021 r.

Kool2Play pokłada duże nadzieje w swojej flagowej produkcji - dotychczas na grę Uragun przeznaczono niemal półtora miliona złotych, zaś ostateczny koszt (bez marketingu i promocji) jej wypuszczenia na rynek ma zamknąć się w kwocie 1,7 mln złotych. Spółka szacuje, że jej przychody w III i IV kwartale 2020 r. znacząco wzrosną, zaś w planach jest sprzedaż 100 tys. sztuk gry w średniej cenie 10 dolarów. Uragun w 2021 r. ma również zadebiutować w wersjach na konsole (choć bez podania szczegółów na które platformy konkretnie). Kolejną produkcją jest gra przygodowa City of Minds, inspirowana kultowym serialem Black Mirror, której premiera na PC i konsole Nintendo Switch planowana jest na drugą połowę 2022 r. Jej budżet (bez kosztów marketingu) również nie powinien przekroczyć 2 mln złotych. Rok później, w drugiej połowie 2022 r. Planowany jest debiut gry Restoration, która będzie symulatorem budowy, a konkretnie odbudowy zniszczonego miasta. Budżet tej produkcji będzie najwyższy - wyniesie ponad 3 mln złotych (z czego ok. 500 tys. PLN zostanie przeznaczone na promocję).

Do grupy kapitałowej Kool2Play należy również spółka KoolThings, zajmująca się obsługą marketingową w branży gier i mająca na koncie współpracę z takimi potentatami jak Activision, czy Razer

Czytaj także: IPO Gaming Factory. Czy warto zainteresować się debiutem kolejnej spółki gamingowej na warszawskim parkiecie?

Warszawska giełda gamingiem stoi, można by powiedzieć, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie debiuty, które były zdominowane przez spółki z tego sektora. Niewątpliwie to gaming skupia na sobie również największą uwagę inwestorów indywidualnych. W ramach drugiego debiutu na głównym parkiecie GPW w ty.. Czytaj
IPO Gaming Factory. Czy warto zainteresować się debiutem kolejnej spółki gamingowej na warszawskim parkiecie?

 

Agencja marketingowa czy spółka gamingowa? Wyniki finansowe Kool2Play

Wszystkie gry na PC autorstwa Kool2Play znajdują się obecnie w fazie produkcji, co oznacza że zamiast przynosić przychody, wciąż jeszcze wymagają nakładów finansowych. Nie powinno zatem dziwić, że główne źródło przychodów spółki to obecnie działalność marketingowo-promocyjna prowadzona przez podmiot zależny, jakim jest agencja Kool Things. W zeszłym roku Kool2Play osiągnęła 2,3 mln złotych skonsolidowanych przychodów netto, z czego 95% zostało wygenerowanych przez działalność Kool Things. Spółka zapewnia jednak, że w ciągu najbliższych dwóch lat, po premierach gier Uragun i City of Minds przychody ze sprzedaży gier przekroczą połowę całkowitych przychodów spółki, zaś do 2025 r. wynieść do 85-90%.

 

Informacje o emisji akcji Kool2Play

W ramach pierwszej oferty publicznej Kool2Play chce pozyskać maksymalnie 2,52 mln złotych, które pozwolą na planowe ukończenie flagowych produkcji gier, takich jak wspomniany Uragun, Restoration oraz City of Minds. Część pozyskanych funduszy zostanie przeznaczona na działania marketingowe prowadzone przez spółkę zależną Kool Things, zajmującą się usługami PR dla rynku gamingowego. Spółka, decydując się na giełdowy debiut chce również zwiększyć swoją wiarygodność w oczach kontrahentów i rozpoznawalność na polskim rynku.

W ramach pierwszej oferty publicznej wyemitowanych zostanie do 180 tys. nowych akcji serii D, których cena podczas zapisów została ustalona na 14 złotych. Przy założeniu objęcia wszystkich akcji z nowej emisji (łącznie 1 436 600 akcji, wraz z dotychczasowymi) po cenie maksymalnej (14 PLN) kapitał zakładowy Kool2Play wyniesie 20 112 400 złotych

 

IPO bez domów maklerskich - jak kupić akcje Kool2Play na rynku pierwotnym?

Spółka zdecydowała się na dość oryginalny sposób sprzedaży swoich akcji na rynku pierwotnym, rezygnując z pośrednictwa domów maklerskich. Oznacza to, że zainteresowani inwestorzy mogą zapisać się na akcje Kool2Play jedynie za pośrednictwem samej spółki - w jej warszawskiej siedzibie lub w nieco bardziej wygodny sposób, czyli poprzez formularz zapisu na akcje na witrynie internetowej Kool2Play. Nie jest to najwygodniejszy sposób, szczególnie ze względu na fakt, że każdy zainteresowany inwestor musi samodzielnie wypełnić formularz, podając również dane swojego konta maklerskiego, na które mają zostać przydzielone akcje w dniu debiutu oraz dokonać przelewu bankowego. Formularz zapisu trzeba następnie potwierdzić podpisem zaufanym lub wydrukować, podpisać ręcznie i odesłać skan na podany przez spółkę adres mailowy.

Z jednej strony rezygnacja z usług domów maklerskich podczas serii zapisów na akcje to spora oszczędność dla młodej spółki, z drugiej zaś taka forma przeprowadzania IPO może zniechęcić wielu potencjalnie zainteresowanych inwestorów do zapisania się na akcje Kool2Play.

Formularz zapisu na akcje można składać najpóźniej do piątku 17 lipca, zaś przydział akcji będzie miał miejsce w środę 29 lipca.

 

Powyższy artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną i nie ma na celu zachęcić lub zniechęcić kogokolwiek do wzięcia udziału w IPO Kool2Play. Każdy powinien samodzielnie podjąć decyzję o ewentualnym ulokowaniu kapitału w akcjach konkretnej spółki, czy to na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Jeżeli potrzebujesz pomocy edukacyjnej, zapraszam Cię do regularnego oglądania naszego Kursu Inwestowania w Akcje od Zera:

Czytaj także: Jak zainwestować w debiut na giełdzie? Na co zwrócić uwagę podczas IPO?

Jak wygląda debiut spółki na giełdzie z perspektywy inwestora indywidualnego? W jaki sposób możemy uzyskać informacje na temat IPO, no i jak wziąć w nim udział?   Inwestycja w debiut na giełdzie Jako inwestorzy indywidualni możemy zainwestować wyłącznie w debiuty spółek, które zdecydowały się na .. Czytaj
Jak zainwestować w debiut na giełdzie? Na co zwrócić uwagę podczas IPO?

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk