• Odbierz prezent
IPO Deliveroo jeszcze w tym roku! Co warto wiedzieć o spółce?

W 2021 r. odbędzie się IPO Deliveroo. Jak wyglądają szczegóły? Co warto wiedzieć o spółce? Jak można nabyć jej akcje?

 

Czym zajmuje się Deliveroo?

W tym roku Deliveroo przeprowadzi IPO. Będzie to jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów w najbliższym czasie.

Deliveroo jest jedną z wiodących firm dostarczających żywność. Spółka została założona w 2013 r. w Londynie. Obecnie prowadzi swą działalność w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i 10 innych krajach. Konkuruje z takimi firmami, jak Uber Eats i Just Eat Takeaway.

 

Wyniki finansowe Deliveroo

Spółka może pochwalić się imponującym wzrostem przychodów. W 2016 r. przychody wyniosły 173 mln USD i były wyższe o 600% niż rok wcześniej. W 2017 r. wzrosły o 116% do poziomu 350 mln USD. W 2019 r. spółka osiągnęła 646 mln zł, co stanowi wzrost o 72% w stosunku do poprzedniego roku.

Deliveroo cieszy się sporym zainteresowaniem funduszy venture capital i pozyskała z nich znaczące środki. Po pozyskaniu 385 mln USD z funduszy venture, we wrześniu 2017 r. spółka była wyceniana na ok. 2 mld USD. Łącznie zebrano 860 mln USD w ośmiu rundach finansowania. Dodatkowo Amazon zainwestował w spółkę 575 mln USD. Obecnie wartość spółki jest szacowana na ok. 10 mld USD.

 

Perspektywy rozwoju

Rynek dostaw żywności dynamicznie się rozwija. Zapotrzebowanie na dostawy żywności szczególnie wzrosło w czasie lockdownu. Według szacunków analityków Reseach and Markets, do 2023 r. wartość tego rynku wyniesie ponad 144 mld USD, a jego roczny wzrost wyniesie 11,5%.


Weź udział w najbliższym IPO debiucie giełdowym!

Partnerem serii materiałów informacyjnych na temat debiutów giełdowych IPO jest Freedom Finance. Za jego pośrednictwem możesz wziąć udział w najbliższym debiucie giełdowym.

Weź udział w IPO


 

 

Co wiadomo o IPO?

Dokładna data IPO nie jest jeszcze znana. Debiut spółki odbędzie się na londyńskiej Giełdzie Papierowych Wartościowych (LSE). Spółka planuje pozyskać 1 miliard funtów. Dokładnia data będzie znana na kilka dni przed IPO. Akcje spółki w ramach IPO można nabyć u brokera Freedom Finance, prowadzącego projekt Freedom24.com. Po wypełnieniu wniosku zostaniemy powiadomieni o dacie IPO, gdy już będzie znana oraz o prospekcie emisyjnym. Ze względu na krótki czas trwania IPO warto założyć konto inwestycyjne przed jego rozpoczęciem.

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk