• Odbierz prezent
 Inwestycje Alternatywne Profit S.A. na liście ostrzeżeń KNF [sprostowanie]

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na listę ostrzeżeń publicznych kolejny podmiot. Jest nim spółka Inwestycje Alternatywne Profit S.A.*

 

W związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 287 i art. 290-296 ustawy o funduszach inwestycyjnych na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiła spółka Inwestycje Alternatywne Profit S.A. z siedzibą w Warszawie.

Inwestycje Alternatywne Profit to spółka zajmująca się detaliczną i hurtową dystrybucją złota i srebra inwestycyjnego, monet kolekcjonerskich oraz brylantów. Na swojej stronie internetowej spółka podaje, że jej model biznesowy „polega na dotarciu do szerokiego grona odbiorców poprzez umożliwienie zakupu sztabek, monet i brylantów w sieci Internet, co skutecznie wpisuje się w rosnący trend zakupów online.”

 

Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki nowej aplikacji - KNF Alert - możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostepna do pobrania w Google Play.

 

*Sprostowanie:

Wczorajsza publikacja na portalu fxmag.pl, dotycząca wpisu Inwestycje Alternatywne Profit S.A. na listę ostrzeżeń KNF, zawierała nieprawdziwe stwierdzenie. Informujemy, że podmiot ten nie jest powiązany z rynkiem Forex. Spółka zajmuje się sprzedażą złota inwestycyjnego w postaci fizycznej tj. w postaci sztabek i monet. Robi to od 2002 roku. Działa pod marką Mennica Złota poprzez Internet oraz sieć salonów na terenie całego kraju.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk