• Odbierz prezent
Inwestycja w metale sposobem na kryzys. Złoto i srebro bezpiecznymi przystaniami

Światowe problemy związane z koronawirusem potwierdziły status złota i srebra jako bezpiecznych przystani. Zawirowania na światowych rynkach oraz duża niepewność co do rozwoju epidemii skłoniła wielu inwestorów do ulokowania swoich oszczędności właśnie w metalach szlachetnych. Dzięki tym wydarzeniom cena złotego kruszcu stale rosła, dobijając do poziomu 2060 USD za uncję. Od tego momentu nastąpiła delikatna korekta, a cena ustabilizowała się w przedziale 1900-2000 USD za uncję. Spodziewana jest jednak druga fala zachorowań i ponowne zamykanie państw (np. Izrael ponownie zamknął granice) może być impulsem, który ponownie popchnie rynek metali szlachetnych do wzrostów.

Również w naszym kraju wiele osób postanowiło zainwestować bądź ulokować swoje oszczędności w złocie i srebrze. Są to zrozumiałe decyzję, w momencie dużej rynkowej niepewności oraz rekordowo niskich stóp procentowych. Dołóżmy do tego wysoką inflację i okazuje się, że trzymanie pieniędzy na lokatach w bankach przynosi nam straty.

Gdzie nabyć złoto?

Doskonałym miejscem do zakupu metali szlachetnych są biura kantoru złota i platyny dewizowej FlyingAtom Gold. Możemy tam dokonać bezpośredniego zakupu interesujących nas metali. Firma posiada 10 placówek na terenie całego kraju, cały czas rozwijając swoją sieć kantorów. W sierpniu do listy biur znajdujących się w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi oraz Wrocławiu dołączyły Poznań, Olsztyn, Lublin oraz Szczecin.

Inwestycja w metale sposobem na kryzys - 1

W ofercie kantoru FlyingAtom Gold znajdziemy szeroką ofertę złotych i srebrnych sztabek oraz monet bulionowych renomowanych na całym świecie producentów. Jedną z serii monet, która cieszy się największą popularnością, są Filharmonicy Wiedeńscy. Filharmonicy emitowani bez przerw od 1989 roku są idealną monetą dla inwestorów ceniących czysty, artystyczny wzór, oraz pasjonatów muzyki klasycznej. 

Inwestycja w metale sposobem na kryzys - 2

Wśród sklepowych nowości pojawiły się też monety Złota Arka Noego. Jest to nowa moneta bulionowa z 2020 roku, której produkcja została zlecona przez Bank Centralny Republiki Armenii niemieckiej firmie Geiger Edelmetalle AG. Na awersie Złotej Arki Noego znajduje się herb Republiki Armenii. Pod herbem podano wagę, czystość, rok wybicia, nominał i symbol mennicy. Na rewersie natomiast zobaczymy napis "Arka Noego" po angielsku i ormiańsku oraz przepiękny motyw przedstawiający lecącego gołębia trzymającego w dziobie gałązkę oliwną. Za gołębiem płynie tytułowa Arka Noego, za którą w oddali widzimy wschodzące słońce oraz góry Ararat.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kantoru złota FlyingAtom Gold na ich stronie internetowej https://flyingatom.gold/

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk