• Odbierz prezent
Jak inwestować w akcje w Stanach Zjednoczonych?

Rynek amerykański w Polsce kojarzy się głównie z daytradingiem. Nowojorskie parkiety NYSE/NASDAQ to największe skupisko spółek na świecie, od wielomiliardowych gigantów takich jak Apple, czy Amazon, po niewielkie firmy handlowe, produkcyjne, czy farmaceutyczne o kapitalizacji kilkudziesięciu milionów USD. Inwestowanie za granicą nie różni się niczym szczególnym od spekulacji na warszawskiej giełdzie, z tą różnicą, że w Stanach tylko na dwóch giełdach jest notowanych ponad 6400 spółek, a oprócz tego inwestorzy mają dostępny szeroki wybór funduszy ETF, czy opcji. Poza tym nowojorskie parkiety z racji swojej ogromnej skali codziennie stwarzają wiele okazji do zajęcia dobrych pozycji. 

 

Zanim jednak zdecydujemy się ruszyć po worki z pieniędzmi na giełdę w Stanach Zjednoczonych, będziemy musieli odpowiedzieć sobie na jedno kluczowe pytanie – co tak naprawdę chcemy grać? I od tego będzie zależało jakich narzędzi będziemy potrzebowali do podejmowania spekulacji, a także to czy oferta domów maklerskich czy brokerów działających w Polsce będzie dla nas wystarczająca. Nie ma idealnego narzędzia 'all in one' do pracy, które spełniłoby wymagania zarówno inwestorów z mniejszym, jak i większym zasobem środków, czy daytraderów, którzy grają pod chwilową zmienność.

 

Jako, że jest to pierwszy artykuł z serii poruszania się po giełdach w Stanach Zjednoczonych, przyjmę model inwestora, który spekuluje ostrożnie, wykonując kilka do kilkunastu transakcji w miesiącu.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Patryk Chyła

Remote trader, specjalizuje się w segmencie akcji amerykańskich. Prowadzi tematyczną grupę o giełdach i inwestowaniu 'Mechanika Rynku' na Facebook (facebook.com/groups/mechanikarynku/)

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk