• Odbierz prezent
InventionMed w grupie SOFTBLUE

SoftBlue, notowana na NewConnect spółka z sektora teleinformatyki, dołącza do akcjonariatu InventionMed. Firma kupiła łączny pakiet ponad 10 mln akcji, co stanowi blisko 30 proc. wszystkich akcji InventionMed. Tym samym SoftBlue stało się głównym akcjonariuszem spółki technologicznej z branży medycznej. Decyzję o skupie akcji podjęto z uwagi na pokrewny profil działalności obu firm oraz wspólnie prowadzone projekty. W maju br. spółki zawarły list intencyjny, w którym SoftBlue zadeklarowało wsparcie w realizacji Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju kwotą 16 mln zł.

- Zdecydowaliśmy się na zakup znaczącego pakietu akcji InventionMed, m.in. z uwagi na wspólnie prowadzone projekty oraz fakt, że nasze profile są znacząco zbliżone. Zarówno my, jak i InventionMed działamy w obrębie nowych technologii.– informuje Michał Kierul, prezes SoftBlue. Liczymy, że połączenie sił wzmocni nasze firmy, m.in. poprzez wzajemne urozmaicenie naszych kompetencji. Wierzymy w strategię InventionMed. Wiążemy z tą bliską współpracą duże nadzieje, szczególnie że zaawansowana technologia rozszerzonej rzeczywistości, jaką dysponuje Inventionmed, doskonale wpisuje się w obecną pandemiczną sytuację świata. Ostatnie miesiące pokazały nam, że postęp technologiczny nie tylko ułatwia życie, ale często i je ratuje. Nowe technologie, w tym VR i AR to perspektywistyczny rynek – dodaje.

SoftBlue kupiło łączny pakiet ponad 10 mln akcji, co stanowi blisko 30 proc. wszystkich akcji InventionMed. Obecnie wśród głównych akcjonariuszy IM nie ma żadnych podmiotów zagranicznych

Bydgoskie spółki konsekwentnie budują wartość realizowanych przez siebie projektów technologicznych, inicjują własne pomysły badawczo-rozwojowe, co przekłada się na ich wyniki finansowe, które pokazują, że obrane przez nie ścieżki rozwoju są właściwe.

InventionMed to notowana na NewConnect spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej.

- Cieszę się, że znacząca część pakietu akcji InventionMed trafiło do SoftBlue. Dołączenie tej spółki do grona naszych akcjonariuszy pozwala na posiadanie w naszych strukturach kolejnego silnego podmiotu, co mam nadzieję jeszcze bardziej umocni pozycję rynkową naszej spółki. Liczymy również, że wiedza naszych partnerów przełoży się dynamiczny rozwój InventionMed. – mówi Tomasz Kierul, prezes InventionMed.

Spółki w maju tego roku podpisały list intencyjny, w ramach którego SoftBlue zadeklarowało wsparcie w realizacji bydgoskiego Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR (wirtualna rzeczywistość) i AR (rozszerzona rzeczywistość). Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju kwotą 16 mln zł. ,,Wirtualny szpital’’ będzie wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne i prototypowe symulatory medyczne w oparciu o VR i AR a także podwójną immersję – autorską technologię InventionMed. – Chętnie podejmujemy się działań ukierunkowanych na rozwój polskich firm, tym bardziej jeśli projekty wspierają innowacyjne podejście w biznesie. Nie mieliśmy wątpliwości podejmując decyzję o zainwestowaniu w rozpoczynającą się budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych. – komentuje prezes SoftBlue. – Naszych partnerów biznesowych wesprzemy niezbędnymi do realizacji „wirtualnego szpitala” innowacyjnymi zasobami technologicznymi oraz wieloletnim doświadczeniem w zakresie nowych technologii. – dodaje.

InventionMed opracuje i wdroży rozwiązania produktowe które umożliwią kompleksowe szkolenie medyków w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej, kardiologii, kardiochirurgii, neochirurgii, chirurgii, geriatrii, anatomii a także rehabilitacji neurologicznej.

O SoftBlue:

SoftBlue to innowacyjna spółka, powstała 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju, skupiający się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu.  SoftBlue prowadzi szereg działań mających na celu udogodnienia dla społeczeństwa oraz ochronę środowiska. Spółka opracowała między innymi autorskie systemy w dziedzinie ochrony powietrza np.: SoftBlue Airdron. Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

O InventionMed:

InventionMed S.A. to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. Docelowo, przygotowane aplikacje mają umożliwić realizację wielu różnych zabiegów dermatologicznych. W zależności od potrzeb tworzone będą kolejne aplikacje, które umożliwią symulację leczenia konkretnych, coraz bardziej skomplikowanych schorzeń medycznych. InventionMed S.A. rozpoczęło działalność w styczniu 2018 r.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk