• Odbierz prezent
Interesujący moment na AUD/USD. Czy kurs dolara australijskiego ponownie zarespektuje wsparcie?

Poszukując potencjalnych tematów transakcyjnych, w oczy rzuca się para walutowa dolara australijskiego do dolara amerykańskiego. Sprawdźmy co może się wydarzyć w przyszłości na tym crossie.

Spojrzenie długoterminowe na kurs dolara AUD/USD

Analizując wykres notowań pary AUD/USD, widzimy wyraźnie, iż kluczową rolę odgrywa tutaj poziom zlokalizowany w okolicach 0,70 dolara. Bariera ta odgranicza wzrosty od spadków już na przestrzeni 2 dekad. Mając do dyspozycji tak klarowny pułap, grzechem byłoby tego nie wykorzystać. W oparciu o tę wiedzę można stworzyć banalną strategię polegającą na tym, że w momencie utrzymywania się kursu AUD/USD powyżej 0,70, nasze zapatrywania są pro-wzrostowe, z kolei przebicie w dół zmienia nastawienie na negatywne.

Wykres 1: Kurs AUD/USD (20 lat) 

Wykres 1: Kurs AUD/USD (20 lat)

Kluczowa strefa na AUD/USD ponownie w zasięgu wzroku

Okazuje się, iż obecnie kurs AUD/USD testuje tę najważniejszą strefę na przestrzeni ostatnich 20 lat. Po jej przebiciu w górę, do którego doszło 2 miesiące temu, aktualnie mamy do czynienia z ruchem powrotnym. Efekt rywalizacji w tym rejonie, może mieć średnio, a nawet długoterminowe następstwa, dlatego warto uważnie przyglądać się tej konfrontacji byków z niedźwiedziami.

Wykres 2: Kurs AUD/USD (20 lat) 

Wykres 2: Kurs AUD/USD (20 lat)

Realizacja targeru na USD/PLN i EUR/PLN

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk