• Odbierz prezent
Integral 2DJ na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na listę ostrzeżeń publicznych dwa nowe podmioty. Postępowanie w ich sprawie zostało zainicjowane przez inny podmiot niż KNF.

 

W związku z postępowanie w sprawie o czyn z art. 171 ust. 1 ustawy Prawo bankowe, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na listę ostrzeżeń publicznych spółkę Kancelaria Finansowa AWB z siedzibą w Kamionkach.

 

Art. 171 ust. 1 ustawy Prawo Bankowe

Kto  bez  zezwolenia  prowadzi  działalność  polegającą  na  gromadzeniu środków pieniężnych innych osób fizycznych, osób prawnych lub  jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, w celu  udzielania  kredytów, pożyczek pieniężnych lub obciążania ryzykiem tych środków w inny  sposób, podlega grzywnie do 10 000 000 złotych i karze pozbawienia wolności do  lat 5. 

 

Na listę ostrzeżeń trafiła również spółka Integral 2DJ z siedzibą w Warszawie. W jej przypadku dotyczy to postępowania w sprawie o czyn z art. 178 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.  

 

Art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi

Kto  bez  wymaganego  zezwolenia  lub  upoważnienia  zawartego  w odrębnych  przepisach  albo  nie  będąc  do  tego  uprawnionym  w inny  sposób  określony  w ustawie,  prowadzi  działalność  w zakresie   obrotu   instrumentami  finansowymi, podlega grzywnie do 5 000 000 zł.

 

W przypadku obu podmiotów, które trafiły na ‘czarną listę’ KNF załączona jest adnotacja wskazująca, że „Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.”

 

Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki nowej aplikacji - KNF Alert - możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostepna do pobrania w Google Play.

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk