• Odbierz prezent
Instytut Energetyki Odnawialnej potwierdził, że na polskim rynku fotowoltaiki Columbus jest liderem

W 2020 r. Columbus Energy miał największy udział w rynku mikroinstalacji. Firma była też drugim z kolei udziałowcem w rynku instalacji fotowoltaicznych powyżej 50 kW. Takie dane udostępnił Instytut Energetyki Odnawialnej w najnowszym badaniu statystycznym.

Udział Columbus Energy S.A. wśród firm objętych badaniem w 2020 r. wyniósł 27,76%, co oznacza, że firma kolejny rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem zainstalowanej mocy w mikroinstalacjach fotowoltaicznych. Łączna moc w wykonanych mikroinstalacjach fotowoltaicznych wśród firm biorących udział w badaniu rynku PV w 2020 r. wyniosła: 418 MW. Z kolei udział Columbus w instalacjach powyżej 50 kW wyniósł 16,85%, co daje mu drugie miejsce w rankingu. Łączna moc wykonanych instalacji fotowoltaicznych powyżej 50 kW w 2020 r. wyniosła 212 MW.

  • To wielka satysfakcja, że po raz kolejny otrzymujemy palmę pierwszeństwa na rynku mikroinstalacji. Jesteśmy też drugim w Polsce podmiotem pod względem mocy zainstalowanej w instalacjach powyżej 50 kW. To oznacza, że realizowana przez nas strategia i podejmowane decyzje przekładają się na realne wyniki, potwierdzone w zainstalowanej mocy - komentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

W przeprowadzonym przez IEO badaniu rynku fotowoltaicznego w Polsce w 2020 r. wzięło udział 60 firm. W większości są to firmy funkcjonujące w branży PV od co najmniej kilku lat, o ugruntowanej pozycji, mające znaczące udziały w rynku fotowoltaicznym. Prowadzą one działalność w różnym zakresie m.in. instalowania, projektowania, dystrybucji oraz produkcji modułów i komponentów.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk