• Odbierz prezent
Instrukcja wymiany kryptowalut na pieniądze. Jak przebiega wymiana kryptowalut na gotówkę? Które sposób zapewnia najniższe prowizje?
fot. freepik.com

Kryptowaluty... zdaniem jednych jeszcze nastąpi odbicie całego rynku kryptowalutowego, inni utrzymują stwierdzenie iż cyfrowe aktywa miały już swój czas, który dobiega końcowi. Niezależnie jednak od poglądów i twierdzeń rynek kryptowalut wciąż cieszy się sympatią części inwestorów, którzy posiadają je w swoim portfelu. Jeśli jesteś jednym z nich z pewnością nastąpi kiedyś czas na wypłatę środków pieniężnych ulokowanych w kryptowalutach. W dzisiejszym artykule skupimy się na możliwościach, jakie daje nam rynek jeśli chodzi o wypłatę kryptowalut w gotówce, o przekonwertowanie kryptowalut na gotówkę czy wypłatę ich w fizycznej formie, złotówkach czy innej walucie fiat.

 

 

W artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania między innymi takie jakie: Jak wymienić kryptowaluty na środki pieniężne, jak dokonać sprzedaży przez pośrednictwo kantoru kryptowalut, czy można sprzedać kryptowaluty od razu bezpośrednio z giełdy kryptowalut oraz jak dokonać sprzedaż kryptowaluty przez pośrednika.

Jeśli jesteś zainteresowany wymiana kryptowalut u osoby fizycznej, chcesz dokonać sprzedaży kryptowalut przy możliwie jak najniższej prowizji odezwij się do nas pomożemy Ci znaleźć konkurencyjne oferty! Czekamy na kontakt pod adresem: support@fxmag.pl

 

Początki na rynku kryptowalut?

Jeśli jesteś początkowym inwestorem, jeśli dopiero zastanawiasz się nad dokonaniem pierwszych kroków na rynku kryptowalut z miłą chęcią odeślemy Cię do naszego działu edukacja, gdzie znajdziesz wiele przydatnych i ciekawych materiałów dotyczących inwestycji na rynku kryptowalut. Jeśli zamiast czytać woli obejrzeć lub posłuchać o rynku kryptowalut koniecznie zobacz jak Darek i Dawid opowiadają o podstawach rynku kryptowalutowego na naszym kanale YouTube!

 

Jak można kupić kryptowaluty?

Zakupu kryptowaluty można dokonać na wiele sposobów, a raczej przez pośrednictwo różnych usługodawców. Dokonując rozeznania z pewnością spotkasz się z wszelkimi opcjami, gdzie najpowszechniejsze z nich to zakup na giełdzie kryptowalut, przez konto maklerskie, kantory kryptowalut, bitomaty, czy usługi płatnicze. W praktyce zdecydowana większość transakcji kryptowalutowych odbywa się jednak na giełdach. Nie jest to wcale wielkim zaskoczeniem, ponieważ ze wszystkich dostępnych rozwiązań giełdy charakteryzują się największą wygodą i najniższymi kosztami transakcji. Na platformach giełd kryptowalutowych znajdziesz wiele mniejszych projektów, które nie są dostępne przez pośrednictwo pozostałych kanałów.

 

Czym tak ogóle jest giełda kryptowalut?

Giełdy kryptowalut są pewnego rodzaju połączeniem usług brokerskich i tradycyjnej giełdy, na których notowane są inne instrumenty finansowe. Oferują one dostęp do platformy inwestycyjnej, wprowadzają wybrane kryptowaluty do systemu i odpowiadają za realizację Twoich zleceń.

 

Gdzie przechowywać kryptowaluty?

Istnieje wiele miejsce gdzie możemy przechowywać kryptowaluty, możesz je trzymać nawet na giełdzie, większość osób tego rozwiązania jednak nie polaca. Dlaczego? Przede wszystkim istotną kwestią jest tutaj bezpieczeństwo, i bardzo często gdy rzucamy temat kryptowalut zaraz za nim wychodzi temat bezpieczeństwa. Otóż jak już zapewne wiesz kryptowaluty są w pewnym sensie wirtualnych kodem, ciągiem bloków, cyfr który bez odpowiedniego zabezpieczenia staje się łatwym do hakowania celem. Jeśli nie jesteś pewien czy aby na pewno odpowiednio dobrze zabezpieczyłeś swoje środki pieniężnej ulokowane w kryptowalutach powinieneś zwrócić większą uwagę na ten element.

 

Czy portfel kryptowalutowy jest najbezpieczniejszy do przechowywania kryptowalut?

Rozważając wybór portfela nie można pominąć tematu bezpieczeństwa, także i w tej kwestii należy wybrać odpowiedni z wielu rynkowych ofert. Jak już wspomnieliśmy kilka razy kwestia zabezpieczenia środków jest bardzo ważna, niezależnie od rynku, na którym dokonujesz swoich inwestycji. Aktywa kryptograficzne są zdecentralizowane i nie podlegają żadnemu wyższemu organowi, jak jest w przypadku walut fiat, który sprawowałby nad nimi kontrolę administracyjną. W rezultacie utrata środków w wyniku kradzieży, ataku hakerskiego lub po prostu utraty danych dostępowych do portfela może prowadzić do nieodwracalnych strat finansowych. Jeśli szukasz odpowiedniego portfela kryptowalut koniecznie zapoznaj się z materiałem Darka.

 

Jak zabezpieczyć swoje kryptowaluty i tokeny? Jaki wallet wybrać?

 

Czym jest portfel kryptowalut?

Portfel kryptowalut jest aplikacją lub narzędziem, które służy nam do zabezpieczenia kluczy prywatnych naszych środków. W portfelu mimo potocznego stwierdzenia nie przechowywujemy kryptowalut, gdyż ona wciąż znajdują się w sieci blockchain. Dostęp do naszych środków, ulokowanych w kryptowalutach możemy mieć z różnych portfeli; - możesz posiadać więcej niż jeden portfel kryptowalut. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, powinieneś zgłębić swoją wiedzę, dokonać rozeznania i wybrać odpowiednią aplikację aby zabezpieczyć swoje środki, tak szybko jak to możliwe.

 

Czy można wypłacić kryptowaluty?

Tak, wypłata kryptowaluty jest oczywiście możliwa w formie waluty fiat. Czym jest waluta fiat dowiesz się z tego artykułu. Jeśli zainwestowałeś swoje środki pieniężne na rynku kryptowalut, ale postanowiłeś je wypłacić możesz dokonać tego na wiele różnych sposobów. Oczywiście wracając jednak do pytania głównego samych w sobie kryptowalut nie da się wypłacić, gdyż są one jedynie wirtualnymi walutami cyfrowymi. Możesz wypłacić równowartość kryptowaluty w danej walucie fiat, np w polskim złoty, euro czy dolarze amerykańskim.


Jak wymienić kryptowalutę na pieniądze?

Kryptowalutę wymienić można na kilka różnych sposobów, jednym z nich jest wypłata kryptowalut przez giełdę kryptowalut, innym poprzez kantor kryptowalut, jeszcze innym będzie skorzystanie z bitomatu (urządzenia, wyglądem przypominającego bankomat, czy wpłatomat) lub umówienie wizyty z pośrednikiem, który osobiście wręczy Ci równowartość Twoich kryptowalut w gotówce lub zleci przelew. Ostatni sposób z pewnością okaże się być najkorzystniejszą opcją, szczególnie gdy wartość Twojej transakcji jest naprawdę wysoka - prowizje są zdecydowanie niższe niż w poprzednich wariantach.

 

Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem dokładnego działania pośredników wymiany kryptowalut na gotówkę skontaktuję się z nami - support@fxmag.pl

 

Co to jest Bitomat? Czym jest Bitomat

Bitomat jest urządzeniem elektronicznym, wyglądem przypominającym bankomat, czy wpłatomat. Służy on jednak do wypłaty równowartości posiadanych przez klienta kryptowalut w walucie fiducjarnej czyli np w polskich złotówkach, euro czy dolarach amerykańskich. W zależności od Bitomatu możliwość dokonania wypłaty w danej walucie może się od siebie różnić. Zwróć takżę uwage na wysokość prowizji jaką usługodawca narzuca przy realizacji zlecenia.

 

Jak wymienić kryptowalutę na pieniądze?

Kryptowalutę możesz wymienić na pieniądze korzystając z giełdy, kantoru, osobiście poprzez skorzystanie z odpowiedniego urządzenia, jak Bitomat lub umawiając wizytę z pośrednikiem.

W zależności od tego gdzie przechowujesz kryptowalut konkretny sposób może okazać się najszybszy, ale przecież nie o szybkość transakcji tutaj chodzi a o bezpieczeństwo i wysokość prowizji jakie będziesz musiał pokryć.

 

Jak sprzedać kryptowaluty w kantorze?

W zależności od usługodawcy, u którego przechowujesz kryptowaluty należy postępować zgodnie z wyznaczoną instrukcją. W pierwszej kolejności należy odszukać zakładkę, dotyczącą sprzedaży kryptowalut a następnie wybrać kryptowalutę którą chcesz sprzedać oraz jej odpowiednią ilość. Wszystko zostanie odpowiednio przekonwertowane i przed finalizacją sprzedaży będziesz miał określony czas na podsumowanie wykonanych działań, przeanalizowanie i zatwierdzenie wyboru.

 

Jak najlepiej sprzedać kryptowaluty?

Najlepszym wyborem jeśli chodzi o sprzedaż kryptowalut będzie umówienie się na wizytę z pośrednikiem, który przyjmie od Ciebie zlecenie i wypłacić Ci w gotówce lub bezpośrednio na konto bankowe równowartość kryptoaktywów, które zamierzasz spieniężyć.

 

Dlaczego sprzedaż kryptowalut przez pośrednika jest najlepsza?

Z pewnością rzucają się tutaj w oczy konkurencyjne prowizje oraz bezpieczeństwo i kontrola działań. Jeśli wybierzesz opcję sprzedaży kryptowaluty poprzez pośrednika możesz negocjować warunki i prowizję tak aby były ona dla Ciebie odpowiednie.

 

Jak wymienić Bitcoin na Euro?

Wymienić Bitcoin na Euro możesz dokonując standardowe zlecenie sprzedaży, czy to poprzez giełdę, kantor, bitomat czy inne rozwiązanie konieczne będzie wybranie opcji aby równowartość posiadanych i sprzedawanych kryptowalut była przeliczona na euro. Abyś mógł otrzymać euro na swój rachunek bankowy musisz posiadać odpowiednie konto obsługiwane właśnie w euro i jego numer wprowadzić podczas realizacji zlecenia.

 

Gdzie najlepiej wypłacić kryptowaluty?

Najlepszym pod względem wysokości prowizji i bezpieczeństwa sposobem wypłaty kryptowaluty będzie umówienie spotkania z pośrednikiem, który oferuje najkorzystniejsze prowizje. Jest to metoda bezpieczna z uwagi na zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu podczas obsługi aplikacji; giełdy czy kantoru.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas na support@fxmag.pl

 

Jak się sprzedaje kryptowalutę?

W zależności od wybranej metody kryptowalutę na giełdzie i w kantorze możesz sprzedaż podążając za wskazówkami usługodawcy, ważne abyś zachował szczególne bezpieczeństwo podczas dokonywania transakcji - jak wiadomo jeden błąd może Cię kosztować bezpowrotną utratę wszystkich posiadanych w kryptowalucie środków.

 

Jak wypłacić kryptowaluty w bankomacie?

Nie da się bezpośrednio wypłacić równowartości posiadanej kryptowaluty w środkach pieniężnych z bankomatu. Możesz tego dokonać poprzez bitomat, czyli specjalne urządzenie dzięki któremu możesz wpisać dane posiadanych aktywów i zrealizować wypłatę kryptowaluty z portfela w postaci waluty fiducjarnej właśnie z bitomatu. Bitomaty są często ulokowane centrach handlowych, aby odszukać najbliższy wystarczy wpisać sformułowanie w wyszukiwarce i wyrazić zgodę na udostępnienie lokalizacji, powinieneś utrzymać zestawienie najbliżej zlokalizowanych urządzeń.

 

Drugim sposobem jest wypłata z giełdy lub kantoru na Twoje konto bankowe, a następnie wypłata środków z rachunku bankowego przez pośrednictwo bankomatu, dokładnie tak jak dokonujesz tego podczas tradycyjnej wypłaty gotówki.


Wiktoria Gut

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk