• Odbierz prezent
Inny sposób patrzenia na rynkowe rozbieżności. O czym był wczorajszy webinar inwestycyjny?

W dniu wczorajszym odbył się webinar online organizowany we współpracy z brokerem Orbex. Tematem wirtualnego spotkania były rozbieżności rynkowe pomiędzy ceną a wskazaniami oscylatora stochastycznego i RSI. Mowa o ukrytej dywergencji, która wspiera decyzje o zajęciu pozycji z trendem.

Dywergencje – czyli rozbieżności na wykresie

Ukryte dywergencje, w przeciwieństwie do regularnych/klasycznych dywergencji, ułatwiają inwestowanie lub trading krótkoterminowy z trendem, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zyskownej transakcji. Na webinarze omówiono schemat powstawania ukrytej dywergencji oraz wskazano różnice pomiędzy ukrytą a klasyczną dywergencją. Omówiono główne wskaźniki z grupy oscylatorów, które pomagają w identyfikowaniu ukrytych dywergencji na wykresie. Teoria oczywiście została poparta licznymi wykresami rzeczywistych instrumentów zarówno z rynku Forex jak i polskiej giełdy.

Dostęp do archiwum nagrań webinarowych

Jeśli chciałbyś otrzymać dostęp do wszystkich nagrań z webinarów organizowanych przez FXMAG, kliknij tutaj.

Jednocześnie informujemy, że dostęp do nagrań wszystkich wirtualnych spotkań inwestycyjnych jest bezpłatny dla prenumeratorów kwartalnika Inwestor. Kod rabatowy WEBINAR uprawnia do 20% zniżki na zakup prenumeraty pisma.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny webinar w najbliższą środę, 14-tego października o godz. 18.00.

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk