• Odbierz prezent
ICO Malta kryptowaluty blockchain

Malta słynie z przyjaznego stosunku do technologii blockchain i kryptowalut. Firmy z tej branży chętnie wybierają ten kraj jako swoją siedzibę, widząc tam doskonałe warunki dla swego rozwoju. Na Malcie odbędzie się innowacyjne ICO. Czym różni się ono od tych tradycyjnych?

 

Pierwsze takie ICO

Firma Palladium z siedzibą na Malcie uruchomi pierwsze na świecie ICCO – initial convertible coin offering. ICCO różni się od zwykłego ICO tym, że inwestorzy mogą dokonać w późniejszym terminie zamiany kupionych tokenów na udziały w spółce. W przypadku Palladium będzie mogło to nastąpić po upływie trzech lat od momentu ich sprzedaży w ramach ICCO.

 

Szczegóły ICCO

ICCO Palladium rozpocznie się 25 lipca i będzie trwało do 30 września. Jego celem jest zbudowanie regulowanej giełdy kryptowalut na Malcie. Nowa giełda pozwoli użytkownikom na handel kryptowalutami i tradycyjnymi walutami w ramach tej samej platformy. Nowa giełda kryptowalut będzie działać zgodnie z regulacjami Malty. Warto wspomnieć, że regulacje te są coraz bardziej przyjazne kryptowalutom.

W ramach ICCO odbędzie się sprzedaż tokenów o wartości 150 mln euro. Na utworzenie giełdy i platformy rozliczeniowej opartej na blockchain zostanie przeznaczonych około 35% zgromadzonych środków. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na wsparcie innych segmentów działalności spółki: 50% na nabycie kontrolnego pakietu w jednym z europejskich banków oraz 15% na strategiczne inwestycje w usługi finansowe i spółki z branży blockchain, które będą stanowić uzupełnienie działalności biznesowej Palladium.

 

Znaczenie nowego projektu

Prof. Paolo Catalfamo – założyciel i szef Palladium wyraził nadzieję, że „ten projekt, który stworzy ponad 100 nowych miejsc pracy, będzie historycznym punktem zwrotnym między tradycyjnymi usługami finansowymi a kryptowalutami”.

Przedsprzedaż tokenów rozpoczęła się 10 lipca. Premier Malty Joseph Muscat osobiście powitał  Palladium na maltańskiej giełdzie papierów wartościowych.

Głównymi udziałowcami spółki Palladium są Investar Holding – 85% i Unikrn – 15%. Investar jest spółką holdingową stanowiącą pełną własność Paolo Catalfamo. Natomiast Unikrn to spółka z siedzibą w Las Vegas – lider w branży e-sportu.

Partnerami biznesowymi nowego przedsięwzięcia jest giełda Bittrex i spółka Unikrn. 

Nowy projekt niewątpliwie jest innowacyjny. Pozwala inwestorom na większe poczucie bezpieczeństwa, umożliwiając po raz pierwszy zamianę tokenów na akcje spółki.

Warto wspomnieć, że Malta wyraża coraz większe zainteresowanie technologią blockchain i kryptowalutami. Planuje nawet uruchomić studia z zakresu technologii blockchain z myślą o urzędnikach.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk