• Odbierz prezent
Innowacje bez przyszłości? Braster traci po rezygnacji członków zarządu

W poniedziałek 15 kwietnia w późnych godzinach wieczornych spółka biotechnologiczna Braster w raporcie bieżącym poinformowała o złożeniu rezygnacji przez czterech dotychczasowych członków zarządu. Informacja ta spotkała się z negatywną reakcją inwestorów - spółka na wtorkowej sesji traci ponad 9%.

 

Jak wynika z komunikatu spółki, rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Braster złożyli Michał Wnorowski (z powodu niezgody co do strategii rozwoju), Kinga Stanisławska (z powodów osobistych) oraz Witold Łopuszański i Jacek Bartmiński (obaj bez podania przyczyn decyzji).

Notowana na GPW spółka Braster w 2018 r. zaksięgowała stratę na poziomie ponad 19,7 mln PLN, która i tak była niższa niż w poprzednim roku (2017) - ponad 24 mln PLN straty.

Istniejąca od 2007 r. spółka biotechnologiczna zajmuje się produkcją urządzeń do diagnostyki raka piersi z wykorzystaniem ciekłych kryształów i termografii kontaktowej. W ofercie posiada dwa urządzenia - Braster Pro do użytku profesjonalnego w gabinetach lekarskich oraz System Braster dla klientów indywidualnych.

Spółka ma za sobą niewielki kryzys wizerunkowy po medialnych doniesieniach z połowy marca, wedle których czołowi polscy onkolodzy, w tym prezes Polskiej Ligi Walki z Rakiem, skrytykowali metody diagnozy raka piersi oparte na termografii kontaktowej, na których Braster całkowicie opiera swoje produkty. Spółka opublikowała oświadczenie, w którym nie zgadza się ze stanowiskiem onkologów i przedstawiła własne argumenty za skutecznością rozwijanej przez siebie metody.

 

Spółka na wtorkowej sesji traci ponad 9%, aktualnie będąc notowaną po 2,2250 PLN. Braster debiutował na GPW w czerwcu 2013 r., historyczne szczyty osiągając w kwietniu 2014 r. (ponad 34 PLN za akcję).

Notowania: Braster SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:BRA/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk