• Odbierz prezent
INNO GENE S.A.: Informacje dotyczące uruchomienia laboratorium całogenomowego przez spółkę stowarzyszoną CEGC (2021-10-21 17:38)
fot. freepik.com
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr34/2021
Data sporządzenia: 2021-10-21
Skrócona nazwa emitenta
INNO GENE S.A.
Temat
Informacje dotyczące uruchomienia laboratorium całogenomowego przez spółkę stowarzyszoną CEGC
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Inno-Gene S.A. (“Emitent”) w nawiązaniu do komunikatu ESPI 31/2021 z dnia 7 września 2021 r. dotyczącego informacji o Central Europe Genomics Center sp. z o.o. (“CEGC”) oraz uruchomienia Centrum Badań Całogenomowych (“CBC”), przekazuje informacje o stanie prac dotyczących CBC. Na dzień 20 października 2021 r. CEGC poinformowała o testowym uruchomieniu laboratorium.

Funkcjonowanie oraz uruchomienie CBC uzależnione jest od realizacji umowy, o której Emitent informował raportem bieżącym ESPI nr 59/2020 z dnia 22 grudnia 2020 r. Umowa została zawarta przez CEGC z jednym ze światowych liderów w zakresie badań nad genomiką. W wyniku wykonania niniejszej umowy partner ma dostarczyć do laboratorium CEGC urządzenia do badań całogenomowych, technologię oraz zapewnić wsparcie know- how. Rolą CEGC jest zapewnienie odpowiedniego lokalu wyposażonego w serwery do przechowywania danych oraz zatrudnienie przeszkolonego personelu.

Na moment publikacji raportu CEGC prowadzi szkolenia personelu oraz kalibruje znajdujące się w laboratorium sekwenatory. Partner zagraniczny wyposażył CBC w sekwenatory DNA oraz urządzenia peryferyjne, co implikuje, że CEGC może dokonywać testowych badań DNA.

CEGC prognozuje, że w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie w stanie świadczyć komercyjne badania w zakresie badań DNA. Emitent zakłada w swojej strategii, że spółka zależna Centrum Badań DNA sp. z o.o. („CBDNA”) będzie wykonywała badania całogenomowe WES i WGS w zasobach CBC na bardzo konkurencyjnych warunkach, co może znacznie wpłynąć na wyniki finansowe grupy kapitałowej Emitenta. O fakcie rozpoczęcia współpracy komercyjnej w zakresie badań całogenomowych pomiędzy CBDNA i CEGC Emitent poinformuje odrębnym raportem.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INNO GENE SPÓŁKA AKCYJNA
(pełna nazwa emitenta)
INNO GENE S.A.Usługi inne (uin)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
60-128Poznań
(kod pocztowy)(miejscowość)
Sciegiennego20
(ulica)(numer)
509 658 006(61) 623 25 26
(telefon)(fax)
(e-mail)(www)
972-121-54-39
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-10-21Jacek WojciechowiczPrezes Zarzadu

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk