• Odbierz prezent
ING prezentuje wyniki za III kwartał 2020 r. Takiego wzrostu zysku się nie spodziewano!

5 listopada ING Bank Śląski opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Były one wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły też oczekiwania analityków. Bank może się pochwalić imponującym wzrostem wyniku prowizyjnego. Jako jeden z nielicznych banków uzyskał wzrost wyniku netto w tym kwartale.

 

5 listopada przed sesją na GPW ING Bank Śląski opublikował wyniki kwartalne. W III kwartale wynik odsetkowy wyniósł 1,14 mld zł wobec 1,13 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 1% rdr. Okazał się też wyższy o 7,5% od konsensusu analityków na poziomie 1,06 mld zł. Wynik z tytułu opłat i prowizji wzrósł o 18% rdr. Wyniósł 393,6 mln zł w porównaniu do 333 mln zł rok wcześniej. Okazał się też wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się wyniku prowizyjnego na poziomie 354 mln zł.

ING zakończył III kwartał zyskiem netto w wysokości 440,2 mln zł wobec 415 mln zł w analogicznym okresie 2019 r., co stanowi wzrost o 6% rdr. Zysk netto uzyskany przez bank przewyższył o 39,3% konsensus analityków na poziomie 316 mln zł. ING jest jednym z nielicznych banków, które w tym kwartale wykazały wzrost zysku netto.

Wyniki banku ucieszyły inwestorów. W pierwszych minutach czwartkowej sesji na GPW kurs akcji ING zyskuje 5,7%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk