• Odbierz prezent
ING Bank Śląski z dobrymi wynikami. Zysk wyższy o niemal 100 milionów złotych niż rok temu

ING Bank Śląski opublikował w czwartek 1 sierpnia sprawozdanie finansowe za drugi kwartał i zarazem pierwsze półrocze 2019 r. Wyniki osiągnięte przez spółkę są pozytywne i zauważalnie wyższe od rynkowych oczekiwań. Sam zysk netto ING Banku Śląskiego w drugim kwartale był o niemal 100 mln złotych wyższy niż rok wcześniej.

 

ING Bank Śląski w drugim kwartale osiągnął zysk netto na poziomie 470,3 mln złotych w porównaniu do 372,7 mln złotych w drugim kwartale zeszłego roku, co oznacza wzrost o 26%. Zysk netto wzrósł także w perspektywie kwartalnej (aż o 45%). Wynik jest również wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się zysku netto w przedziale od 415 do 450 mln PLN.

Wynik odsetkowy wyniósł 1047,7 mln złotych w porównaniu do 920 mln PLN rok wcześniej (niecałe 14% wzrostu), o niemal 6% wzrósł również wynik z prowizji i opłat (359,2 mln PLN wobec 339,6 mln PLN rok wcześniej), co w dużej mierze przyczyniło się do wyższego od oczekiwań rynkowych wyniku. Odpisy z tytułu oczekiwanych strat wyniosły w drugim kwartale niecałe 136 mln PLN, co było wynikiem o 22% niższym niż rok wcześniej i o 9% wyższym niż w poprzednim kwartale.

Zysk ING Banku Śląskiego w pierwszym półroczu wyniósł 795,7 mln PLN, co jest wzrostem o 15% w stosunku do wyniku sprzed roku.

W pierwszej połowie 2019 r. przychody ogółem wyniosły 2,83 mld złotych, co również oznacza wzrost o ponad 10,5% w porównaniu do pierwszego półrocza zeszłego roku.

Bank w drugim kwartale udzielił o 28% więcej kredytów hipotecznych niż rok wcześniej (ich łączna wartość to 3 mld PLN), a także o 14% więcej kredytów gotówkowych (1,6 mld PLN).

 

Na czwartkowej sesji kurs ING Banku Śląskiego otworzył się luką wzrostową na 195,0000 PLN, aktualnie notując niewielką (0,3%) stratę przy kursie 191,0000 PLN.

Czytaj także: ING Bank Śląski i Bank Millennium z dobrymi wynikami za 1Q 2019

W środę 8 maja wyniki finansowa za I kwartał opublikowały ING Bank Śląski oraz Bank Millennium. Obie spółki z sektora bankowego uzyskały wyniki wyższe od oczekiwań analityków i poprawiły swój zysk w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku.   ING Bank Śląski w I kwartale osiągnął zysk ne.. Czytaj
ING Bank Śląski i Bank Millennium z dobrymi wynikami za 1Q 2019

 

 

Notowania: ING Bank Slaski SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:ING/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk