• Odbierz prezent
ING Bank Śląski i Bank Millennium z dobrymi wynikami za 1Q 2019

W środę 8 maja wyniki finansowa za I kwartał opublikowały ING Bank Śląski oraz Bank Millennium. Obie spółki z sektora bankowego uzyskały wyniki wyższe od oczekiwań analityków i poprawiły swój zysk w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku.

 

ING Bank Śląski w I kwartale osiągnął zysk netto na poziomie 325,4 mln złotych w stosunku do 322 mln PLN w I kw. poprzedniego roku, co jest wynikiem zauważalnie wyższym od rynkowych oczekiwań.

ING udzielił w 1 kwartale kredytów hipotecznych o wartości ponad 2,1 mld PLN, co jest spadkiem w stosunku do poprzedniego roku o 3% i co było niemal 16% udziałem w całym rynku. W 1 kwartale 2019 r. o niemal 30% wzrosła natomiast wartość udzielonych przez ING pożyczek gotówkowych, która wyniosła 1,5 mld złotych.

O 15% w stosunku r/r (i o 3% w stosunku do poprzedniego kwartału) wzrosła wysokość depozytów klientów banku, która wyniosła na koniec marca 2019 r. 118,65 mld złotych.

Rentowność kapitału banku wyniosła 12,2% i spadła o 0,3 pkt. procentowe w stosunku do poprzedniego kwartału.

 

Bank Millenium w I kwartale 2019 r. osiągnął 160 mln złotych skonsolidowanego zysku netto, w stosunku do 155,3 mln PLN rok wcześniej.

Bank ogółem udzielił kredytów na niemal 59 mld PLN netto (w tym ponad 850 mln PLN kredytów hipotecznych), co jest wzrostem o ponad 12% r/r.

Rentowność kapitału banku wyniosła 9,1% w pierwszym kwartale 2019 r. i była niższa od poprzedniego kwartału (9,6%).

Depozyty klientów Banku Millennium na koniec marca wyniosły 66,67 mld PLN, co jest wzrostem o ponad 12% w stosunku do 1 kwartału zeszłego roku.

 

ING Bank Śląski jest aktualnie notowany po 191,8000 PLN (-0,2%), zaś Bank Millennium po 9,1900 PLN (niecałe 2% straty).

Czytaj także: Getin Noble Bank z ponad 450 mln złotych straty i ostatnią deską ratunku od NBP

Należący do tzw. „Imperium Leszka Czarneckiego” Getin Noble Bank w piątek 26 kwietnia opublikował raport finansowy za 2018 r. Sytuacja finansowa banku jest lepsza niż w 2017 r., mimo tego że Getin Noble zanotował w zeszłym roku stratę przekraczającą 450 mln złotych. Raport wskazuje również, że pożyc.. Czytaj
Getin Noble Bank z ponad 450 mln złotych straty i ostatnią deską ratunku od NBP

 

Notowania: ING Bank Slaski SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:ING/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk