• Odbierz prezent
ING Bank przedłuża promocję "Ekokredyt Hipoteczny"

Obecnie wiele osób rozważających wzięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie, rezygnuje zakupu wymarzonego m3 na rzecz jednorodzinnego domu. Koszt budowy lub zakup takiego domu jest nie wiele większy od zakupu mieszkania. Dla osób które szukają oferty kredytowej na budowę nowego eko domu ING Bank przedłużył ofertę "Ekokredyt hipoteczny", która kończy się 31.12.2018

 

Kto może otrzymać kredyt hipoteczny w promocji

"Ekokredyt hipoteczny" przeznaczony jest dla osoby która złoży wniosek na kwotę od 100 000 PLN do 1 500 000 PLN oczywiście z załączniku musimy posiadać dokumenty potwierdzające że nasz eko dom spełnia standardy energetyczne NF15 i NF40. Kredyt może być przeznaczony na budowę lub zakup domu na rynku pierwotnym. Dom z rynku pierwotnego również musi spełniać standardy energetyczne.

Przyszły właściciel domu musi również posiadać konto w ING Banku oraz zadeklarować comiesięczne wpływy nie mniejsze niż 2000 PLN. Z tego konta będą ściągane zobowiązanie wynikające z zaciągniętego kredytu. Dodatkowo należy spełnić warunek zawarcia umowy ubezpieczenia Indywidualnego za pośrednictwem banku. Wiek osoby składającej nie może być większy niż 50 lub 65 lat zależnie od kwoty kredytu.

 

Warunki cenowe kredytu

Zależnie od wybranej metody spłaty raty, bank przewidział różne warunki promocji

Oprocentowanie zmienne. Gdy zdecydujemy na kredyt hipoteczny oparty o ten typ  oprocentowania, wtedy przysługuje nam 0% prowizji za udzielenie kredytu oraz marża w wysokości 1,75 p.p. w stosunku rocznym.

FXMAG biznes ing bank przedłuża promocję "ekokredyt hipoteczny" kredyt hipoteczny ing bank 1

Oprocentowanie stałe. W tym sposobie naliczania odsetek prowizja również będzie na poziomie 0%, a oprocentowanie będzie na poziomie 4,1 % przez pierwszych 5 lat.

FXMAG biznes ing bank przedłuża promocję "ekokredyt hipoteczny" kredyt hipoteczny ing bank 2

 

Wszystko super ale..

Jak to zwykle w promocjach bywa, na nowego klienta czeka wiele "niespodzianek".

Bank ma prawo do jednorazowego podwyższenia marży/oprocentowania stałego o 0,4 p.p. jeśli uczestnik nie wykona zobowiązania polegającego na regularnych wpływach minimum 2000 PLN. Kolejna możliwa podwyżka o 0,4 p.p. może spotkać klienta Banku ING w przypadku zrezygnowania z Ubezpieczenia. Obie te marże w przypadku ich zwiększenia obowiązują do końca trwania umowy kredytu hipotecznego.

 

W przypadku ekokredytu RRSO wynosi 4,23 % gdy:

- okres kredytowania to 330 miesięcy

- kwota kredytu to 260 706 PLN

- oprocentowanie zmienne 3,54 %( w tym WIBOR 6M 1,79% oraz marża 1,75%)

- całkowity koszt kredytu 179 545,22 PLN( w tym odestki 152 490 PLN)

- ubezpieczenie zawarte za pośrednictwem banku 8284,19 PLN

- opłata za usługę wyceny nieruchomości 680 PLN

- ubezpieczenie spłaty kredytu "Opcja Życie Plus" 18 071,78

Warto policzyć wysokość raty porównując ją z różnymi kredytami w ofercie tego samego banku

FXMAG biznes ing bank przedłuża promocję "ekokredyt hipoteczny" kredyt hipoteczny ing bank 3

 

Link do kalkulatora kredytowego

Zanim zdecydujemy się na ten kredyt i na sposób naliczania oprocentowania warto porównać RRSO z innymi promocjami. Pamiętajmy że Banki potrafią tworzyć wiele dodatkowych kosztów, które zwiększają oprocentowania.

Link do regulaminu oferty

Czytaj także: Kredyt hipoteczny w promocji - Mbank

"Zainwestuj w marzenia" to Kredyt hipoteczny udzielany na promocyjnych warunkach od 06.09.2018 do 04.10.2018.Kredyt w tej promocji cechuje się obniżoną marżą kredytową. Pożyczkę hipoteczną otrzymamy nie tylko na zakup mieszkania lub domu, ale również na  bodowę nowego domu czy nawet zakup działki. M.. Czytaj
Kredyt hipoteczny w promocji - Mbank

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk