• Odbierz prezent
Infoscan z szansą na podbój irańskiego rynku - kurs reaguje

Spółka medyczno-informatyczna Infoscan poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z irańskim dystrybutorem sprzętu medycznego, który docelowo chce wprowadzić produkty warszawskiej spółki na irański rynek. Jest to kolejny krok na drodze do globalnej ekspansji Infoscan, którego czołowym produktem jest urządzenie do diagnostyki bezdechu sennego. Inwestorzy zareagowali optymistycznie na informacje o podpisaniu listu intencyjnego - kurs na środowej sesji rośnie o niemal 4%.

 

List intencyjny podpisany przez Infoscan ze spółką Kaladaran ma prowadzić do zawarcia umowy dystrybucyjno-licencyjnej, w ramach której na irański rynek wprowadzone zostanie urządzenie MED Recorder. Umowa miałaby również obejmować promocję oraz niezbędne szkolenia i działania diagnostyczne. Infoscan, oprócz przychodów z tytułu umowy licencyjnej, chce również otrzymywać prowizję od liczby przeprowadzonych badań na rynku irańskim.

List intencyjny ma strategiczne znaczenie dla warszawskiej spółki, gdyż Kaladaran jest wiodącym dystrybutorem sprzętu medycznego w Iranie, często wygrywającym m.in. państwowe przetargi, w których swoją szansę dostrzega Infoscan.

Podobne listy intencyjne spółka podpisała m.in. z parterami z Hiszpanii oraz Indii. Jak dotąd nie udało się jednak uzyskać aprobaty amerykańskiego FDA:

Czytaj także: Infoscan bez zgody na wejście na rynek w USA. Kurs reaguje

Notowana na NewConnect spółka Infoscan po raz kolejny otrzymała odmowę od Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) dotycząca wprowadzenia jej flagowego produktu MED Recorder na rynek w USA. Informacja spotkała się z negatywnym odbiorem inwestorów, skutkującym znacznymi spadkami notowań Infoscan.. Czytaj
Infoscan bez zgody na wejście na rynek w USA. Kurs reaguje

 

Spółka poinformowała dziś również o tym, że akcjonariusze zdecydują 13 sierpnia, podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, o emisjach obligacji i warrantów subskrypcyjnych o łącznej wartości do 21 mln złotych.

Infoscan jest producentem sprzętu medycznego i oprogramowania informatycznego dla usług medycznych. Jego flagowym produktem jest MED Recorder, służący do diagnostyki zaburzeń oddychania podczas snu, w tym głównie bezdechu sennego. Spółka jest notowana na NewConnect od kwietnia 2015 r., zaś jej dotychczasowy szczyt notowań został osiągnięty w czerwcu 2018 r. przy wycenie 13,7500 za akcję.

 

Aktualnie Infoscan notowany jest po 4,0450 PLN, co oznacza wzrost o ponad 3,7%.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk