• Odbierz prezent
Infoscan z potężnym wzrostem przychodów i spadkiem... kursu akcji

Spółka medyczno-informatyczna Infoscan w piątek 2 sierpnia opublikowała wyniki finansowe za II kwartał roku. Mimo tego, że spółka zauważalnie zwiększyła swoja stratę, na szczególną uwagę zasługuje ogromny, ponad dwudziestopięciokrotny wzrost przychodów w stosunku do zeszłego roku. Mimo tak radykalnego wzrostu, na piątkowej sesji notowania Infoscan tracą niemal 2%.

 

Infoscan w drugim kwartale 2019 r. poniósł skonsolidowaną stratę w wysokości 118,96 tys. złotych netto w porównaniu do straty 31,82 tys. złotych netto rok wcześniej (wzrost o ponad 270%). Przychody ze sprzedaży w drugim kwartale wyniosły 506,97 tys. złotych, wobec niecałych 20 tys. złotych w drugim kwartale zeszłego roku, co jest wzrostem o ponad 2400%.

Jeśli chodzi zaś o pierwsze półrocze 2019 r., strata netto wyniosła 551 tys. złotych i była niższa niż strata w pierwszym półroczu 2018 r. (751,32 tys. PLN). Znacznie wyższe okazały się również półroczne przychody - 523,85 tys. PLN wobec 40,3 tys. PLN rok wcześniej.

Rekordowe przychody w historii spółki wynikają przede wszystkim z realizacji dużego zamówienia dla francuskiego dystrybutora sprzętu medycznego, który łącznie zakupił ponad 120 urządzeń produkowanych przez Infoscan. Spółka jeszcze w tym roku planuje zrealizowac zamówienia łącznie na dziesięciu rynkach zagranicznych, a także po raz pierwszy przekroczyć próg rentowności (osiągnąć zysk operacyjny).

Czytaj także: Infoscan z szansą na podbój irańskiego rynku - kurs reaguje

Spółka medyczno-informatyczna Infoscan poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z irańskim dystrybutorem sprzętu medycznego, który docelowo chce wprowadzić produkty warszawskiej spółki na irański rynek. Jest to kolejny krok na drodze do globalnej ekspansji Infoscan, którego czołowym produktem j.. Czytaj
Infoscan z szansą na podbój irańskiego rynku - kurs reaguje

 

Infoscan jest producentem sprzętu medycznego i oprogramowania informatycznego dla usług medycznych. Jego flagowym produktem jest MED Recorder, służący do diagnostyki zaburzeń oddychania podczas snu, w tym głównie bezdechu sennego. Spółka jest notowana na NewConnect od kwietnia 2015 r., zaś jej dotychczasowy szczyt notowań został osiągnięty w czerwcu 2018 r. przy wycenie 13,7500 za akcję.

 

Kurs akcji Infoscan na piątkowej sesji notuje niemal 2% spadek, przy wycenie 4,0800 PLN. Jest to o tyle interesujące, że dane opublikowane przez spółkę teoretycznie powinny spotkać się z bardziej optymistyczną reakcją akcjonariuszy.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk