• Odbierz prezent
Infoscan w poszukiwaniu nowego dystrybutora we Francji

Spółka medyczno-informatyczna Infoscan poinformowała w środę 28 sierpnia o podpisaniu listu intencyjnego z francuską firmą Novomed Group SAS, którego założeniem ma być przyszłe podpisanie umowy o dystrybucję urządzeń medycznych Infoscan na terenie Francji. Akcjonariusze zareagowali wyjątkowo optymistycznie na tę informację - kurs Infoscan rósł dziś nawet o ponad 10%, finalnie jednak spółka zakończy środową sesję na niewielkim minusie.

 

Infoscan podpisał list intencyjny z francuskim dystrybutorem sprzętu medycznego Novomed Group SAS, w którym wyrażono obustronną chęć współpracy w ramach wprowadzania urządzeń MED Recorder na francuski rynek. Sam list intencyjny nie ma żadnych zobowiązań finansowych.

 

Warto przypomnieć, że w maju tego roku Infoscan podpisał już umowę na dystrybucję swoich urządzeń we Francji z firmą GBF International. Na jej mocy Infoscan dostarcza urządzenia na podstawie zamówień składanych nie częściej niż raz w miesiącu. Cena podstawowa została w umowie określona na 1.450 euro za jedno urządzenie MED Recorder. Na podstawie umowy GBF International zobowiązuje się do zamówienia co najmniej 20 sztuk urządzeń w ciągu 30 dni od daty umowy, a następnie co najmniej 50 sztuk urządzeń miesięcznie przez kolejne 5 miesięcy. GBF nie zdecydował się na dalsze zamawianie urządzeń, stąd też decyzja Infoscan na podpisanie listu intencyjnego z innym dystrybutorem.

 

Infoscan jest producentem sprzętu medycznego i oprogramowania informatycznego dla usług medycznych. Jego flagowym produktem jest MED Recorder, służący do diagnostyki zaburzeń oddychania podczas snu, w tym głównie bezdechu sennego. Spółka jest notowana na NewConnect od kwietnia 2015 r., zaś jej dotychczasowy szczyt notowań został osiągnięty w czerwcu 2018 r. przy wycenie 13,7500 za akcję.

 

Na środowej sesji notowania Infoscan zyskiwały nawet ponad 10%. Aktualny kurs akcji to 3,4700 PLN, co oznacza spadek o 1,70%.

Czytaj także: Infoscan z potężnym wzrostem przychodów i spadkiem... kursu akcji

Spółka medyczno-informatyczna Infoscan w piątek 2 sierpnia opublikowała wyniki finansowe za II kwartał roku. Mimo tego, że spółka zauważalnie zwiększyła swoja stratę, na szczególną uwagę zasługuje ogromny, ponad dwudziestopięciokrotny wzrost przychodów w stosunku do zeszłego roku. Mimo tak radykalne.. Czytaj
Infoscan z potężnym wzrostem przychodów i spadkiem... kursu akcji


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk