• Odbierz prezent
Gry. Zysk netto Movie Games rośnie w trzech kwartałach br. aż o 539 proc.!

Movie Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, wypracował w pierwszych trzech kwartałach br. roku ponad 9,9 mln zł przychodów, co jest wynikiem o 180,8 procent wyższym od analogicznego okresu w 2019 roku. Zysk netto w pierwszych trzech kwartałach br. roku wyniósł natomiast prawie 6 mln zł co oznacza, że wzrósł on aż o 538,6 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłym roku. Rekordowo wysokie wyniki finansowe Spółki są efektem sukcesu sprzedażowego gry Drug Dealer Simulator, którą nabyło już prawie 200 tys. użytkowników platformy Steam. Był to również okres intensywnego rozwoju Grupy Kapitałowej Movie Games w skład której wchodzi obecnie aż 9 podmiotów.

- Miniony kwartał był okresem dalszego rozwoju naszej grupy kapitałowej. Do Rodziny Movie Games dołączyły nowe podmioty, m.in. Movie Games Mobile. Weszliśmy również do akcjonariatu spółki Iron VR, która będzie odpowiedzialna za porting naszych kluczowych produkcji na platformy wirtualnej rzeczywistości. Inne nasze spółki również wykonały w ubiegłym kwartale duży krok do przodu. Road Studio pozyskało ponad 4 mln zł w ramach rundy finansowania, a True Games zapowiedziało swoją pierwszą produkcję – Gangster Simulator. Za większość przychodów Movie Games odpowiadał natomiast świetnie przyjęty przez graczy Drug Dealer Simulator – komentuje Mateusz Wcześniak, Prezes Zarządu Movie Games.

Światowa premiera Drug Dealer Simulator na platformie Steam odbyła się w połowie kwietnia. Gra zebrała bardzo dobre recenzje i opinie użytkowników Steam. Koszty produkcji zwróciły się w niecałą godzinę od rozpoczęcia sprzedaży. Przez kilka godzin DDS znajdował się na pierwszym miejscu globalnej listy bestsellerów. W ciągu 72 godzin tytuł trafił do prawie 55 tys. osób. Do tej pory gra została sprzedana w liczbie prawie 200 tys. sztuk.

W minionym kwartale Spółki z Rodziny Movie Games zapowiedziały łącznie 3 nowe produkcje. Jedną z nich jest Gangster Simulator autorstwa True Games – spółki, która została powstała na kanwie sukcesu Drug Dealer Simulator z inicjatywy Movie Games oraz raperów Wojciecha „Sokoła” Sosnowskiego i Michała „Małolata” Kaplińskiego. Gry autorstwa studia będą nawiązywały do szeroko pojętego życia ulicznego. Jest to pierwsza gra zapowiedziana przez nową Spółkę.

- III kwartał w pełni spełnił nasze oczekiwania, natomiast to kolejne miesiące będą dla nas kluczowe. Jeszcze w tym roku premierę będzie miała nasza najnowsza produkcja, czyli Lust From Beyond. Wprowadzenie do gry, z podtytułem Scarlet, które pojawiło się na Steamie w październiku br., zostało bardzo dobrze przyjęte przez graczy, zbierając aż 80% pozytywnych opinii na Steamie. Pozwala nam to sądzić, że pełna wersja gry odniesie sukces porównywalny do sukcesu Drug Dealer Simulator. Zdecydowaliśmy się również wejść w segment gier Indie Premium. W tym miesiącu nabyliśmy 31 procent akcji w podmiocie skupiającym Brave Lamb Studio. Jest to zespół doświadczonych deweloperów pracujących nad autorską produkcją pod tytułem Field Hospital. Movie Games będzie globalnym wydawcą gry – dodaje Mateusz Wcześniak.

3 listopada br. Spółka nabyła 31 procent udziałów w spółce, skupiającej 14-osobowy zespół Brave Lamb Studio. Team pracuje obecnie nad grą Field Hospital, będącej połączeniem gatunków survivala ekonomicznego oraz RTS z elementami RPG. Rozgrywka polega na zarządzaniu szpitalem polowym, leczeniu i rekonwalescencji rannych żołnierzy w trakcie dramatu I wojny światowej. Movie Games wesprze zespół w pracach nad grą oraz zostanie globalnym wydawcą tytułu.

Trzecią zapowiedzianą ostatnio grą jest natomiast Terror: Endless Night od Unseen Silence i Pixel Crow - mieszanka turowej strategii z survival horrorem, której akcja toczy się na pokładzie XIX-wiecznego statku przemierzającego wody Arktyki. Ta dwuwymiarowa, okraszona ręcznie malowanymi ilustracjami gra 2D wpisuje się w trend gier indie o niebanalnej oprawie i zapadającej w pamięć fabule.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk