• Odbierz prezent
Inflacja. Wzrost cen szkodzi akcjom, ale pomaga dolarowi USD!

Piotr Kuczyński dla iWealth 9.07.2021

W USA we wtorek zostanie opublikowany raport o inflacji CPI w czerwcu, co może mieć wpływ na zachowanie rynków – teoretycznie wysoka inflacja szkodzi akcjom i pomaga dolarowi, ale ostatni gracze te dane zlekceważyli. W czwartek zobaczymy indeks NY Empire State, indeks Fed z Filadelfii oraz tygodniowe dane z rynku pracy.

Jak widać dane makro raczej nie potrząsną rynkami szczególnie,

że we wtorek 13.07 rusza na poważnie fala raportów kwartalnych spółek. Rozpoczynają duże banki amerykańskie. Taki sezon raportów najczęściej pomaga bykom, a w każdym razie uwaga graczy na rynku akcji kieruje się właśnie na te raporty. W Polsce zapowiedziane jest w piątek 9.07 kolejne publiczne wystąpienie Adama Glapińskiego, szefa NBP, które może doprowadzić do zawirowań na rynku walutowym.

Podsumowanie

Kolejny tydzień powinien być już skupieniem się graczy na wynikach spółek w USA. Teoretycznie powinno to pomagać bykom. Spodziewam się też odbicia rentowności obligacji, co powinno pomóc sektorowi bankowemu w Europie (w tym i w Polsce). Być może spadnie nieco aktywność (lato), ale musiałoby się coś wydarzyć, żeby na indeksach pojawiły się sygnały sprzedaży. Pozostaje tylko jedno pytanie: czy chiński efekt utrzyma się dłużej niż przez 1-2 sesji? Według mnie nie, ale ja nie zawsze mam rację ;-)

Czytaj więcej


iWealth

iWealth to niezależna firma dostarczająca usługi finansowe starannie wyselekcjonowanych Partnerów, dla zamożnych Klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Świadcząc usługę nieodpłatnego doradztwa inwestycyjnego koncentruje się na pomocy w opracowaniu kompleksowej, spójnej strategii finansowej, precyzyjnie dopasowanej do unikatowych potrzeb, indywidualnych preferencji w zakresie ryzyka oraz doświadczenia inwestycyjnego.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk