• Odbierz prezent
Inflacja, stopy procentowe i słaby złoty (PLN) - posiedzenie członków sejmowej Komisji Finansów Publicznych
fot. freepik.com

„Reakcja NBP w odniesieniu do stóp procentowych(...) była to chyba najszybsza reakcja spośród banków narodowych w Europie. (...)Trudno tutaj mówić o jakiejkolwiek opieszałości ze strony (...) instytucji". A. Kosztowniak, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych

Przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych W. Janczyk „RPP i NBP w sposób właściwy i profesjonalny wywiązywały się ze swojego zdania (...). Określony średniookresowy cel inflacyjny był realizowany przez całą kadencję prezesury pana Adama Glapińskiego".

Przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych W. Janczyk: „To, co dzieje się dzisiaj na rynku i z walutami, jeśli chodzi o inflację, nie jest przypadłością tylko naszego kraju. (...)Te kraje, które najszybciej wychodzą z kryzysu pandemii, mają wysokie odczyty inflacji".


Wiadomości z Narodowego Banku Polskiego

Polski bank centralny z siedzibą główną w Warszawie. NBP jest bankiem centralnym Rzeczypospolitej Polskiej. Wypełnia zadania określone w Konstytucji RP, ustawie o Narodowym Banku Polskim i ustawie Prawo bankowe. Wymienione akty prawne gwarantują niezależność NBP od innych organów państwa. NBP pełni trzy podstawowe funkcje: banku emisyjnego, banku banków oraz centralnego banku państwa.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk