• Odbierz prezent
Index DAX i PinBar

Dzień wczorajszy przyniósł nam wymowną formację świecową na interwale dziennym. Duży górny cień i mały korpus to opis pasujący do spadającej gwiazdy. Jest to jednoświecowy układ pojawiający się na szczytach i zapowiadający potencjalną przecenę danego instrumentu.

Ostatnie tygodnie to silne wzrosty trwające 33 dni,

które wcześniej czy później powinny zakończyć się ruchem korekcyjnym. Liczba ta stanowi 1.618 czasu trwania sierpniowo – wrześniowego impulsu, co dobrze koresponduje z ciągiem liczb Fibonacciego w kontekście analizy czasu.

Jeżeli lokalne wsparcie 13150, które od kilku dni jest podstawą mini konsolidacji, zostanie pokonane to czarne świece, mogą dotrzeć do jednego z dwóch wsparć: 12900 lub 12600.

Wariant podażowy wspierany jest spadkami na oscylatorze stochastycznym.

Pierwszy raz od ponad miesiąca przyjmuje on wartości mniejsze niż 80 punktów. Sygnałem dla zakończenia korekty, może być wejście tego wskaźnika w strefę wyprzedania, a następnie jej opuszczenia. Warto o tym pamiętać mając na uwadze siłę trendu wzrostowego na tym indeksie.

Dax i PinBar - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk