• Odbierz prezent
Indeks WIG utrzymuje górne wybicie z kilkumiesięcznego trendu bocznego, bijąc przy tym styczniowy szczyt notowań - wiadomości GPW

Piątkowa sesja na krajowym rynku przyniosła niewielkie osłabienie cen akcji mierzonych indeksem WIG, do czego głównie przyczyniły się największe spółki. Jednak indeks WIG podtrzymuje górne wybicie z kilkumiesięcznego trendu bocznego i ponad styczniowy szczyt.

Teraz na celowniku jest maksimum z 2019 przy wartości 62 tys pkt.

Małe i średnie spółki mierzone indeksami mWIG40 i sWIG80 zachowywały się zdecydowanie lepiej od WIG20. Nie było jednoznacznego lidera branżowego, zyskiwali przedstawiciele zarówno spółek nowszych technologii jak i tradycyjnych sektorów, również spółki produkcyjne oraz usługowe. W grupie największych spółek najmocniej obciążyły indeks spółki górnicze, banki i paliwowe.

Dziś zostanie opublikowany wskaźnik PMI dla krajowego sektora wytwórczego

Prognozy rynkowe zakładają utrzymanie poziomu ponad 50 pkt. co oznacza podtrzymanie dobrej koniunktury w przemyśle. Wczoraj zostały opublikowane wskaźniki PMI dla głównych gospodarek, większość pokrywała się z wcześniejszymi szacunkami wykazując również wskazania podtrzymania dobrych nastrojów. Dla wskaźnika strefy euro ostatni odczyt jest najwyższym w ponad 20-letniej historii publikacji. Z tej perspektywy zbliżenie się przez indeks Eurostoxx do historycznego szczytu wydaje się jak najbardziej uzasadnione. W całym bieżącym tygodniu oprócz danych makro pojawi się wiele odczytów wyników finansowych spółek za I kw, zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk