• Odbierz prezent
Indeks WIG-Banki na 52tyg. maksimum. Zwyżka notowań WIG20
fot. freepik.com

Wzrosty na krajowym rynku są kontynuowane. Pozytywne nastawienie zyskuje wsparcie w utrzymujących się lepszych nastrojach dla parkietów zachodnioeuropejskich oraz mocnej wolcie dla amerykańskich spółek technologicznych. W grupie spółek WIG20 zwyżkę indeksu głównie zasilał sektor finansowy (banki + PZU) oraz DINOPL. Indeks WIG-Banki jest na 52tyg. maksimum.

Na wykresie 60-min FW20 notowania wyłamując się ponad ubiegłotygodniowy szczyt otworzyły drogę na nieco wyższy opór 2022 pkt. (lutowy szczyt)

Pokonany ubiegłotygodniowy wierzchołek 1989 pkt. teraz powinien stanowić pierwsze wsparcie. W godzinach popołudniowych pojawiła się stopująca zwyżkę świeca spadającej gwiazdy, która może utrudnić kontynuację zwyżki. Jednocześnie wskaźnik RSI dotarł do górnego ograniczenia kanału wzrostowego sugerując odbicie w kierunku jego podstawy.

Na wykresie dziennym notowania są bardzo blisko górnego ograniczenia trwającego od stycznia trendu bocznego

Na MACD jest aktywny sygnał kupna, wskaźnik RSI wybija się z analogicznej do wykresu cenowego konsolidacji. Obroty pozostają stabilne na lekko podwyższonym poziomie. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty inflacyjne oraz o wykonaniu budżetu w USA. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje neutralne lub nawet lekko spadkowe otwarcie sesji dla FW20


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk