• Odbierz prezent
Indeks Strachu i Chciwości Bitcoina jest neutralny pierwszy raz od maja

Po raz pierwszy od 12 maja, kryptowalutowy Indeks Strachu i Chciwości znajduje się w strefie neutralnej. Wcześniej znajdował się on w długotrwałym stadium albo strachu, albo skrajnego strachu.

Bitcoin Fear and Greed Index przechodzi do strefy neutralnej

Nie ulega wątpliwości, że rynek kryptowalut (jak również inne rynki) jest szczególnie emocjonalny. Kiedy ceny idą w górę, ludzie mają tendencję do zachłanności i odwrotnie: kiedy rynki zaczynają się załamywać, ludzie zaczynają odczuwać strach i wpadać w panikę.

Sentyment rynkowy jest niezwykle ważną rzeczą, którą należy monitorować i być świadomym przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych lub handlowych.

Jednym z narzędzi, które mierzy obecne nastroje na rynku kryptowalut jest Fear and Greed Index. Mierzy on dane z różnych źródeł, które obejmują zmienność, impet rynku, wolumen, media społecznościowe, ankiety, dominację i trendy.

W momencie pisania tego tekstu, indeks znajduje się w stanie neutralnym. Taki wynik nie był obserwowany od 12 maja tego roku. Od tego czasu dominującym sentymentem jest strach lub skrajny strach, co można wyjaśnić spadającymi cenami, ogólną stagnacją i niepewnością.

Co to oznacza dla ceny Bitcoina?

Indeks Strachu i Chciwości mierzy sentyment wyłącznie dla Bitcoina, a nie dla reszty rynku kryptowalut. Sentyment jest obecnie neutralny, co jest oznaką niezdecydowania. Innymi słowy, wskaźnik ten pokazuje, że inwestorzy wciąż szukają czytelnego kierunku.

BTC wciąż napotyka poważny opór na poziomie 40 500 USD. To właśnie tam możemy znaleźć konfluencję wskaźników technicznych, takich jak niedźwiedzi poziom .382 Fib oraz 100-dniowa średnia krocząca. Jest to pierwsza nieuchronna przeszkoda dla kryptowaluty.

Jeśli chodzi o sam indeks, kiedy jest on w stanie skrajnego strachu, zwykle sygnalizuje to dobrą okazję do kupna, a kiedy jest w stanie skrajnej chciwości, zwykle jest to czas na sprzedaż. Jednakże, gdy jest neutralny, być może najlepiej jest poczekać na potwierdzenie sytuacji.

BeInCrypto Polska - Indeks Strachu i Chciwości Bitcoina jest neutralny pierwszy raz od maja


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk