• Odbierz prezent
Indeks S&P500 ustanowił nowe wsparcie

Spadki na amerykańskim indeksie S&P500, pomimo że znaczące, zostały wykorzystane do zakupów akcji po niższych cenach. Świadczy o tym reakcja rynku z ostatnich dwóch dni.

Wiadomości rynkowe z mBank

Dotychczasowa długość korekt średnio zawierała się w liczbie 200 punktów. Poprzedni tydzień zakończył się obsuwa o 50% większa. Można było wiec założyć, że podaż ma się coraz lepiej.

Okazało się jednak, że czarne świece zatrzymały się na poziomie 2940 punktów, czyli w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się ważny opór wynikający ze szczytów z 2018 roku. Tym samym posiadacze krótkich pozycji dostali niepowtarzalną szansę na zamknięcie swoich pozycji z małą stratą, zanim pojawi się kolejny impuls wzrostowy.

Układ średnich kroczących MA50 i MA200, które właśnie się przecięły, potwierdza możliwe wzrosty na tym indeksie. Dodatkowo ostatni dołek pokrywa się z miejscem skrzyżowania się tych dwóch krzywych.

Na niższych interwałach cena 3130 punktów ma szanse stać się chwilową zaporą dla wzrostów. Po jej przełamaniu notowania S&P500 urosną o kolejne 100 punktów.

Zmiana tendencji widoczna na wskaźniku RSI może mieć miejsce, dopiero kiedy notowania pokonają żółty obszar, który teraz jest ważnym wsparciem.

S&P500 ustanowił nowe wsparcie - 1

Wykres indeksu S&P500


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk