• Odbierz prezent
Indeks S&P500 oraz DJIA na nowych historycznych szczytach
fot. freepik.com

Początek tygodnia na krajowym rynku, na podobieństwo piątkowej sesji, charakteryzowała obniżona zmienność wyrażona zarówno w niskiej dziennej amplitudzie wahań, jak również kilkupunktowym odchyleniu od kursu odniesienia. Na wykresie dziennym kurs FW20 pozostaje blisko górnego ograniczenia dwumiesięcznego trendu bocznego.  

Wczorajsze notowania przez krótką chwilę próbowały górnego wybicia, ale kurs szybko cofnął się do poniżej lutowego szczytu(2022 pkt.).Na MACD jest podtrzymany sygnał kupna, ale niskie wartości ADX nadal informują o fazie ruchu bocznego. 

Spadający LOP

Uwagę zwraca spadający LOP co jest następstwem rozpoczynania procesu rolowania części  pozycji  na kolejną, czerwcową  serię przed piątkowym wygaśnięciem marcowych instrumentów. Na wykresie 60-min kurs jest w wąskiej, kilkudniowej konsolidacji, w ramach szerszego kanału wzrostowego. Podstawy obu formacji są coraz bliżej siebie zbiegają się blisko 1985 pkt.  

Giełda amerykańska

Znacznie lepsze nastroje utrzymują się na giełdach amerykańskich gdzie nastroje nadal podbudowują pozytywne nastawienia względem tegorocznego ożywienia w gospodarce i mających na tym skorzystać spółek giełdowych. Indeksy S&P500 i DJIA są na nowych historycznych szczytach. Zmiana notowań kontraktów terminowych na ten indeksy od wczorajszego popołudnia umacnia pozytywne nastawienie przed otwarciem sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o inflacji bazowej oraz z USA produkcji przemysłowej.


Alior Bank

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk