• Odbierz prezent
Indeks PMI dla przemysłu z USA pozostaje mocny

Zaskakujący wzrost indeksów PMI dla przemysłu i usług w USA pomimo rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 w kraju. Brak szerokich restrykcji oraz nadzieje na opracowanie szczepionki oraz zakończenie wyborczej niepewności zdecydowały o ogólnej poprawie nastrojów wśród przedsiębiorców. Wall Street otrzymuje dodatkowy impuls do wzrostów. Dow Jones rośnie już prawie 1 proc.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Markit wskazuje, że „działalność gospodarcza zarówno w sektorze produkcyjnym, jak i usługowym wzrosła w listopadzie w tempie najsilniejszym od marca 2015 r. Ożywienie odzwierciedla dalsze wzmocnienie popytu, co z kolei zachęciło firmy do zatrudniania pracowników w tempie niespotykanym wcześniej od rozpoczęcia badania w 2009 r.”

Dodaje jednak, że „wzrost popytu i zatrudnienia spowodował wzrost cen i wynagrodzeń.”

„Oczekiwania dotyczące nadchodzącego roku rosną do najbardziej optymistycznych od ponad sześciu lat, odzwierciedlając połączenie wzrostu zaufania po wyborach i zachęcających wiadomości, że szczepionki mogą pozwolić na powrót do bardziej normalnych warunków biznesowych w niezbyt odległej przyszłości ”.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk