• Odbierz prezent
Indeks Nasdaq zyskuje 10% od początku lipca

Piątkowa sesja przebiegała bardzo stabilnie. Mimo lekko niższego otwarcia w kolejnych godzinach notowania FW20 lekko zyskiwały na wartości do osiągnięcia poziomu kursu odniesienia.

Na wykresie dziennym kurs instrumentu testował podstawę ponad trzymiesięcznego kanału wzrostowego. Dalsze podtrzymywanie jego granic wymuszałoby zwyżkę notowań w trakcie najbliższych sesji. W krótszej perspektywie ostatnich tygodni jest wyodrębniony wyraźnie trend boczny, który również może zdominować przebieg kursu co wiązałoby się z możliwością przejścia notowań poniżej przebiegu podstawy kanału wzrostowego. Zejście linii ADX poniżej przebiegu obu linii DMI potwierdza obecność trendu bocznego. Niskie obroty ostatnich sesji są charakterystyczne dla okresu wakacyjnego, tym bardziej że na rynku terminowym znacznie większy udział, w porównaniu do rynku kasowego, mają inwestorzy indywidualni.

Na giełdach zachodnich utrzymują się pozytywne nastroje. Doniesienia o szerzącej się liczbie nowych zarażeń nie wywołują większego wstrząsu, a w tle nadal pozostają rosnące oczekiwania na odbicie globalnych gospodarek. Od początku lipca indeks Nasdaq zyskuje blisko 10%. W bieżącym tygodniu coraz szerzej będą publikowane kwartalne wyniki finansowe amerykańskich przedsiębiorstw. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy światowe implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Indeks Nasdaq zyskuje 10% od początku lipca - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk