• Odbierz prezent
Indeks Nasdaq w pobliżu 8 tysięcy punktów. Czy uda mu się przełamać ten poziom?

W dniu wczorajszym amerykański indeks Nasdaq podjął próbę przełamania poziomu 8000 punktów. Zatrzymał się blisko 50% zniesienia całego rajdu wyprzedaży na tym rynku. Istotnym pytaniem jest, czy i ile zdoła się utrzymać powyżej zielonej strefy.

Wiadomości rynkowe z mBank

W przeszłości miejsce to było silnym oporem, o czym przypominają spadkowe czerwone strzałki.

Pomimo silnych wzrostów wskaźnik RSI utrzymuje się w tendencji spadkowej. Nie jest to pozytywny sygnał. Podobnie jak i wykupiony oscylator stochastyczny.

Jedyna nadzieja pozostaje w samej strefie 8000 punktów. Jeżeli popytu utrzyma się w kolejnych dniach powyżej tej wartości, to pojawi się szansa na dotarcie do zniesienia 61.8%. Wypada ono na równym poziomie 8500 punktów.

Alternatywa to powrót do czerwonej strefy 7400 punktów, skąd rozpoczął się ostatni impuls wzrostowy. Taki obrót sprawy utworzy mocno negatywny obraz i utwierdzi posiadaczom krótkich pozycji w przekonaniu, że ostatnie białe świece to korekta w korekcie.

Najbliższe dni będą kluczowe, dla większości indeksów. Jeżeli pozytywna atmosfera utrzyma się, to oddali w czasie trzeci element korekty, czyli falę „c”.

Nasdaq powyżej 8000 punktów - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk