• Odbierz prezent
Indeks NASDAQ tworzy większą korektę

Amerykański indeks NASDAQ, naruszając poziom 8230 punktów, zmusza do zastanowienia, czy bieżące spadki to cała korekta, czy też jej fragment.

Korekty zwykle tworzą struktury trzyfalowe.

Agresywność spadków z pierwszych dni grudnia pasuje do potencjalnej fali „a” w elliottowskiej teorii.

Czarne świece zatrzymały się po 290 punktach, co jest najdłuższą fazą spadków w impulsie, mającym swój początek na początku października. Tworzy to zjawisko overbalance, czyli zmusza do założenia, że szczyt 8457 nie za szybko zostanie pokonany. Jeżeli korekta rozbuduje się w cenie i czasie, to ciekawym miejscem na wsparcie jest strefa wokół ceny 7950 punktów. Wynika ono z deprecjacji ostatniego impulsu o połowę oraz zrównania się fali spadkowej ze skali dziennej. Dodatkowo miejsce to było ważnym oporem, które po październikowym przełamaniu zamienia się we wsparcie.

Aby taki scenariusz miał szanse powodzenia,

to w najbliższych dniach zielona strefa 8230 pkt musi zostać przełamana. W przeciwnym wypadku trend wzrostowy nadal będzie kontynuowany, a na większą korektę będziemy musieli jeszcze poczekać.

NASDAQ  tworzy większą korektę - 1

Notowania: NASDAQ

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/US100/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk