• Odbierz prezent
Indeks Nasdaq pozostaje niekwestionowanym liderem

W środę na amerykańskich giełdach dominowała zieleń, S&P 500 zyskał 0,9%, a Nasdaq 0,6%. W bieżącym tygodniu widoczne jest gorsze zachowanie spółek technologicznych w stosunku do pozostałych, jednak analizując indeksy w dłuższym horyzoncie to cały czas Nasdaq pozostaje niekwestionowanym liderem.

Pozytywne nastroje inwestorów wspierały informacje podane przez spółkę Moderna, która zyskała niemal 7% na tle wyników badań potwierdzających skuteczność szczepionki na koronawirusa. W reakcji m.in. na tę informację przedstawiciele branż najmocniej poszkodowanych zyskali znacząco, dla przykładu akcje American Airlines zyskały ponad 16%. Istotnym czynnikiem wpływającym na notowania w najbliższym czasie jest sezon publikacji wyników kwartalnych za prawdopodobnie najgorszy kwartał 2020 roku dla wielu spółek. Wczoraj wyniki opublikował Goldman Sachs, zysk na akcje w 2 kwartale wyniósł 6,26 USD wobec szacowanych 3,95 USD. Na otwarciu, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, zyskiwał ponad 5%, jednak w wyniku realizacji zysków ostatecznie dzień zakończył wzrostem o 1,4%.

Warszawski parkiet zmierzał w kierunku wyznaczonym przez globalne giełdy. Najmocniej wzrosły największe spółki - WIG20 zyskał 1,3%, mWIG40 0,9%, a sWIG80 0,1%. Do wzrostów wśród liderów przyczyniły się notowania CD Projektu, na którym nastąpiła korekta po tygodniowych spadkach. Po wzrostach z pierwszych dwóch godzin handlu (przekraczających 7%) na zamknięciu zostało mniej niż pół z tego ruchu. Lider warszawskiej giełdy zakończył dzień z 3,1%-owym wzrostem. Kolejny raz w okolicy 350 zł uaktywnił się obóz byków, jednak ostatnie takie wybicie z 9 czerwca zakończyło się pełnym sukcesem i odwróciło nastroje inwestorów. Wczorajszy ruch pozostawia wątpliwość, po tym jak podaż zgasiła większą część rosnącej świecy. Spośród blue chipów najgorzej zachował się Lotos, który tracąc 2,9% oddał połowę wtorkowych wzrostów, które były reakcją na zatwierdzenie fuzji z PKN Orlen. Druga najgorszą spółką był wspomniany Orlen, który pogłębił spadek o 1,7%. Inwestorzy spółki przejmującej reagują wyprzedażą na informację o fuzji, ściągając notowania kursu do poziomów stanowiących istotne wsparcie, które wybroniło spółkę przed spadkami w kwietniu. Spośród średnich spółek (mWIG40) negatywnie wybijał się Biomed-Lublin, który doczekał się 13%-owej korekty w dynamicznym trendzie wzrostowym, za wcześnie jednak by mówić o zmianie trendu. Małe spółki (sWIG80) zdominował CI Games, który zyskał 20% i zakończył dzień osiągając cenę 1,98zł, bardzo blisko okrągłego poziomu 2zł. Producent gier pojawia się również poniżej w zestawieniu wybranych sygnałów analizy technicznej.

WIG w układzie dziennym

Indeks Nasdaq pozostaje niekwestionowanym liderem  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk