• Odbierz prezent
Indeks największych 500 spółek z USA najwyżej w historii. Jaki jest teraz cel notowań dla S&P?
fot. freepik.com

S&P 500 notowany jest tuż poniżej kluczowego kamienia milowego 4000. Prawdopodobnie poziom ten zostanie osiągnięty do końca tego tygodnia. Co jest powodem tego wzrostu i jakie są prognozy? Przekonajmy się!

Plan Bidena dotyczący infrastruktury

Akcje notowały w środę mieszane poziomy, ponieważ Biden ogłosił swój plan infrastrukturalny o wartości 2,25 bln Usd, który ma zrównoważyć podwyżkę podatku od osób prawnych z 21% do 28%. Prezydent USA powiedział, że ta podwyżka podatków przyniesie 2 biliony dolarów w ciągu 15 lat. Jednakże niektórzy Demokraci nadal są w stanie ograniczyć wzrost do poniżej 28%.

W przeciwieństwie do dużego skoku Nasdaqa, wzrost S&P 500 był skromny. Ten ogromny plan obejmuje 620 miliardów dolarów wydatków na transport, w tym zachęty dla pojazdów elektrycznych, oraz 500 miliardów dolarów - na rozwój krajowego sektora produkcyjnego, z naciskiem na przemysł chipowy i ekologiczną produkcję.

Tym samym ma on większy wpływ na technologiczny Nasdaq niż S&P 500. Ogólny efekt został jednak pozytywnie odebrany przez inwestorów, gdyż z pomocą rządu gospodarka USA będzie się szybciej odbudowywać. Z drugiej strony, podwyżka podatków jest czynnikiem negatywnym dla akcji.

To jest najlepszy miesiąc od listopada

Marzec był najlepszym miesiącem dla S&P 500 od listopada i czwartym pozytywnym miesiącem w ciągu pięciu lat! Zyskał ponad 4%.

Prognoza rynku byków

Stratedzy Sanford C. Bernstein prognozowali, że za 100 miesięcy (osiem i pół roku) S&P 500 osiągnie poziom 8000. Poczekajmy i zobaczymy!

Analiza techniczna

S&P 500 (US 500) rośnie i rośnie bez przerwy od czasu, gdy koronawirus uderzył w rynki pod koniec lutego ubiegłego roku. Przebił on kluczowy psychologiczny poziom 4000 pkt. Droga do 4050 jest teraz otwarta. Jeśli uda się go przełamać, może skoczyć wyżej do kolejnej okrągłej liczby 4100. Jednakże, jak możemy zauważyć, górna linia Wstęgi Bollingera leży tuż nad obecną ceną, wskazując, że cena jest zbyt wysoka. Poza tym, po przełamaniu tak znaczących poziomów oporu, cena zazwyczaj się cofa. Jest to tzw. naturalna wyprzedaż, po której cena będzie dalej rosła. Jeśli jednak byki utrzymają impet, ożywienie wzrostowe będzie kontynuowane bez żadnych przystanków. Na wszelki wypadek poziomy wsparcia to 4000 i 3945.

Ważne! Handel indeksami giełdowymi będzie dziś zamknięty o 16:00 MT z powodu świąt wielkanocnych.

Indeks największych 500 spółek z USA najwyżej w historii. Jaki jest teraz cel notowań dla S&P? - 1


Kseniia Medik

Analityk rynków finansowych w FBS. Dzięki silnemu doświadczeniu w finansach i inwestycjach, Ksenia posiada głęboką wiedzę na temat rynku Forex.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk