• Odbierz prezent
Indeks giełdowy WIG20 wkrótce poniżej 2000pkt?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie WIG20?

Ostatnie tygodnie to wyraźna przecena na światowym rynku akcji. Negatywny sentyment utrzymuje się także na polskim parkiecie. Indeks WIG20 wyraźnie traci, dzisiejsza sesja to już ponad 1,5% spadki.

Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na polskim indeksie giełdowym WIG20. Patrząc na interwał tygodniowy, od początku roku utrzymuje się tutaj tendencja spadkowa. Co prawda okres wakacyjny charakteryzował się korektą wzrostową, jednak indeks nie był w stanie pokonać klasycznego oporu wypadającego przy poziomie 2375 pkt i wróciliśmy do głównej tendencji - spadkowej. Aktualnie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się przetestowanie tegorocznych minimów, a następnie w przypadku ich pokonania poziomu 2000 pkt. Bariera zaznaczona kolorem zielonym jest kluczowa, jej pokonanie może doprowadzić do przyspieszenia ruchu spadkowego i paniki. Zwróćmy uwagę, że ten poziom był wielokrotnie respektowany w przeszłości.

Wykres 1. Indeks giełdowy WIG20 interwał W1

FXMAG indeksy indeks giełdowy wig20 wkrótce poniżej 2000pkt? wig20 w20 indeksy giełdowe wig20 giełda papierów wartościowych 1


Na niższym przedziale czasowym - D1, nie widać oznak popytu, wręcz przeciwnie. W ostatnim czasie ukształtowała się formacja RGR, zapowiadająca spadki. Modelowy zasięg dla tego typu struktury wypada na wysokości ostatnich dołków - 2055, dopiero tam można szukać ewentualnych reakcji popytu, pamiętajmy jednak, że główny trend jest cały czas spadkowy.

Wykres 1. Indeks giełdowy WIG20 interwał D1

FXMAG indeksy indeks giełdowy wig20 wkrótce poniżej 2000pkt? wig20 w20 indeksy giełdowe wig20 giełda papierów wartościowych 2

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk