• Odbierz prezent
Indeks giełdowy WIG20 traci; zyskują małe i średnie spółki

Podczas wtorkowej sesji na warszawskim parkiecie zniżkuje WIG20, natomiast zyskują mWIG40 i sWIG80. Wśród blue chipów najbardziej rośnie PKN Orlen, natomiast największe zniżki notuje CD Projekt. Około godz. 12.30 WIG20 spada o 0,2 proc., WIG idzie w dół o 0,02 proc., mWIG40 rośnie o 0,5 proc., a sWIG80 zyskuje 0,3 proc.

 

Obroty na rynku głównym wynoszą 350 mln zł, z czego 297 mln zł generują blue chipy.

Wśród blue chipów najmocniej rośnie PKN Orlen (+3 proc.), a największy spadek notuje kurs CD Projektu (-3,9 proc.).

Na szerokim rynku, kurs Orbisu rośnie o 18,2 proc. do 89,6 zł za akcję.

Accor wezwał do sprzedaży 21.800.593 akcji Orbisu, stanowiących 47,31 proc. akcji i głosów, po 87 zł za sztukę - poinformował w wezwaniu pośredniczący Santander DM. Accor w wyniku bezwarunkowego wezwania chce mieć 100 proc. akcji Orbisu i wycofać spółkę z GPW.

O 18,4 proc. rośnie kurs Altus TFI.

W poniedziałek warszawski sąd okręgowy orzekł, że Piotr Osiecki, były szef Altus TFI i były członek zarządu Altus TFI Jakub Ryba mogą opuścić areszt. Prokuratura zapowiada, że złoży zażalenie na decyzję sądu.

Kurs Grupy Azoty zniżkuje o 3,4 proc.

Grupa Azoty podała w komunikacie, że nabyła 25.000 udziałów, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego niemieckiej spółki Goat TopCo za 226,6 mln euro.

Na zachodnioeuropejskich parkietach panują negatywne nastroje. Dax zniżkuje o 0,4 proc., CAC i FTSE spadają o 0,3 proc. Kontrakty terminowe na S&P500 zniżkują o 0,3 proc., a na Dow Jones Industrial spadają o 0,2 proc. (PAP Biznes)


PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk