• Sklep
  • Odbierz prezent
Indeks giełdowy NASDAQ przed startem sesji w USA - chwilowa euforia czy zmiana trendu?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie Nasdaq

Tegoroczny okres świąteczny przyniósł bardzo dużą zmienność na amerykańskich parkietach. Wyraźne spadki mogliśmy obserwować w tygodniu poprzedzającym święta, zostały one dodatkowo pogłębione w poniedziałek. Zaskoczeniem były wyraźne, wręcz euforyczne wzrosty podczas wczorajszej sesji. Największe indeksy NASDAQS&P500oraz DJIA zyskły ponad 4%. Jednym z powodów mogłabyć oczywiście mniejsza płynność oraz tweety Donalda Trumpa, który powiedział, że obecne spadki na indeksie S&P500 są “ogromną szansą na zakupy”. Dodatkowo Biały Dom zapewnił, że obecny prezes Fed Jerome Powell nie zostanie zwolniony. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za wzrostami, jest potencjalne porozumienie handlowe na linii USA - Chiny, jednak czy do niego ostatecznie dojdzie jeszcze nie wiadomo.

Pomimo wyraźnych wzrostów na wczorajszej sesji, na amerykańskich indeksach dominuje tendencja spadkowa. Jeden dzień wzrostów nie zmienia trendu, aczkolwiek wczorajsza sesja była pewnym zaskoczeniem. Tak dużej zmienności nie obserwowaliśmy już od dawna. Zobaczmy jak wyglądają notowania indeksu NASDAQ. Pomimo wyraźnej eurofi, oporem pozostaje górne ograniczenie układu Overbalance, czyli największej korekty w obecnym impulsie spadkowym. Dopóki poziom 6470 pkt. nie zostanie wybity , możemy zapomnieć o powrocie do wzrostów, niemniej miejsce na korektę jest.

Wykres 1. Indeks giełdowy NASDAQ interwał D1

FXMAG indeksy indeks giełdowy nasdaq przed startem sesji w usa - chwilowa euforia czy zmiana trendu? nasdaq contract for index reflecting 100 largest american technology stocks quoted on organized market. nasdaq wall street indeksy giełdowe 1


Na niższym przedziale czasowym należy wziąć pod uwagę lokalny układ 1:1. Przed rozpoczęciem sesji w USA jego dolna podstawa jest wyraźnie testowana. Jeżeli kurs nie zdoła utrzymać się powyżej poziomu 6182 pkt, to nie wykluczone, że wczorajsze wzrosty to tylko tymczasowy “wyskok” i rynek wróci do tendencji spadkowej. Z drugiej strony, obrona poziomu może doprowadzić do większej korekty wzrostowej.

Wykres 2. Indeks giełdowy NASDAQ interwał M30

FXMAG indeksy indeks giełdowy nasdaq przed startem sesji w usa - chwilowa euforia czy zmiana trendu? nasdaq contract for index reflecting 100 largest american technology stocks quoted on organized market. nasdaq wall street indeksy giełdowe 2

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: NASDAQ

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NDX/

Łukasz Stefanik

Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk